Strona główna Twoje miasto

Nowosądecki policjant wśród najlepszych dzielnicowych w województwie

Fot. KWP Kraków

Asp. Maciej Kuźma – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – zajął II miejsce w eliminacjach do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  „Dzielnicowy Roku” i  będzie reprezentował nasz region w finale.

7 września 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono eliminacje do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  „Dzielnicowy Roku”.  Podczas eliminacji wojewódzkich dzielnicowi rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu oraz symulacji – przyjęcie interesanta.

Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich został mł. asp. Łukasz Proszowski reprezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie, drugie miejsce zajął asp. Maciej Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a na trzecim miejscu uplasował się asp. szt. Piotr Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Dwóch najlepszych dzielnicowych z województwa małopolskiego – mł. asp. Łukasz Proszowski oraz asp. Maciej Kuźma będzie reprezentować nasz region w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w dniach 17-20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Finaliści z trzech najlepszych miejsc w klasyfikacji generalnej, w tym asp. Maciej Kuźma, odebrali z rąk insp. Pawła Dzierżaka – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne, a od Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZP – kom. Grzegorz Gubały nagrody rzeczowe.

tekst nadesłany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.