Strona główna Wiadomości

Nowosądecki ratusz i św. Małgorzata na znaczku Poczty Polskiej

Reklama
znaczek miasta polskie Nowy Sacz
„Miasta polskie” Nowy Sącz. Data wprowadzenia do obiegu: 8 listopada 2017 r. Źródło: Poczta polska

8 listopada wejdzie do obiegu znaczek pocztowy z serii „Miasta polskie”. Emisja znaczka to jeden z akcentów świętowania 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

Znaczek oficjalnie zostanie pokazany i wprowadzony do obiegu podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza, na której zostanie zaprezentowany nowy sztandar (pisaliśmy o tym Wizerunek św. Małgorzaty i smoka skorygowane. Rada Miasta uchwaliła zmianę znaków Nowego Sącza). Wcześniej, tego samego dnia, zostanie ogłoszony dekret papieski ustanawiający św. Małgorzatę patronką Nowego Sącza.

Jak poinformowała Poczta Polska, znaczek o nominale 20 gr i według projektu Andrzeja Gosika ukaże się w nakładzie 10 mln sztuk. W pierwszym dniu obiegu dostępne będą okolicznościowy datownik oraz koperta.

całostka Nowy Sącz 8 listopada 2017

Seria filatelistyczna „Miasta polskie” rozpoczęła się wydaniem w 2002 r. znaczków prezentujących polskie stolice: Gniezno, Kraków oraz Warszawę, a następnie Płock oraz najstarsze miasto, Kalisz. Do tej pory ukazało się w tej serii kilkadziesiąt znaczków.

(iw)

Reklama