Strona główna Wiadomości

Nowy plac zabaw w Dąbrówce. Dzięki budżetowi obywatelskiemu i odnalezionej urnie

Reklama
plac zabaw w Dąbrówce
Pierwszy zrealizowany projekt z drugiej edycji budżetu obywatelskiego: plac zabaw w Dąbrówce. Fot. UM NS

W sobotę oddano do użytku plac zabaw na osiedlu Dąbrówka. To pierwsza realizacja inwestycji w ramach drugiej, ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. To właśnie projekt dotyczący Dąbrówki (i Biegonic) był tym, który niemal rok temu wskazano jako zwycięski po odnalezieniu zagubionej urny z głosami.

W Dąbrówce przy ul. Orła Białego, w sąsiedztwie istniejącej siłowni, za 180 tys zł powstały m.in. ścianka wspinaczkowa z dwoma zjeżdżalniami, betonowe stoły do gier, huśtawki, karuzela i „małpi gaj”.

– To wielka przyjemność otwierać tak wyjątkowy plac zabaw. Mam nadzieję, że nowy obiekt będzie służył nie tylko dzieciom, ale wszystkim mieszkańcom osiedla Dąbrówka i stanie się miejscem wypoczynku, rekreacji i miłego spędzania wolnego czasu. Życzę dobrej zabawy i wielu wyjątkowych wrażeń – mówił w trakcie symbolicznego otwarcia placu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Przecięcie wstęgi na otwarciu nowego placu zabaw w Dąbrówce. Fot. UM NS

Nowa inwestycja to projekt nr 8 – „Wykonanie ogólnodostępnego placu zabaw w dzielnicy Biegonice i Dąbrówka” – z Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2017. Przypomnijmy, że po głosowaniu w ubiegłym roku i ogłoszeniu wyników przez władze miasta, tego projektu w ogóle nie było w pierwszej piątce zwycięskich pomysłów. Dwa dni później po cichu zmieniono wyniki i okazało się, że projekt nr 8… zwyciężył. Dopiero po naszym tekście wytłumaczono, że do zmiany doszło po stwierdzeniu “omyłkowego nieuwzględnienia w końcowych wynikach części głosów”.

205 tys. zł kosztuje druga część projektu nr 8, czyli plac zabaw przy szkole w Biegonicach. Ma podobne wyposażenie do tego w Dąbrówce i wkrótce będzie gotowy. Ponadto z projektów budżetu obywatelskiego 2017 powinny być wkrótce zrealizowane projekty o nazwach: „Boisko wielofunkcyjne (koszykówka i siatkówka) dla uczniów Zespołu Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych nr 1 i mieszkańców Osiedla Nawojowska”; „Budowa obiektu sportowo- rekreacyjnego na terenie osiedla Barskie”; „Chodnik dla pieszych przy ul. Mała Poręba” oraz „I: Siłownia pod chmurką, II: Plac zabaw dla dzieci (os. Zabełcze)”.

Według deklaracji władz miasta oraz zapisów w budżecie miasta na ten rok, zrealizowany również będzie projekt „Nowy Sącz dla dzieci- budowa i modernizacja Placów zabaw na osiedlach: Helena, Piątkowa, Wojska Polskiego”, który po korekcie wyników wypadł z listy zwycięskich projektów BO.

(JO)