Strona główna Twoje miasto

Nowy plac zabaw na Helenie

plac zabaw przy Starowiejskiej

Plac zabaw przy ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu jest już gotowy. Mogą z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy Osiedla Helena i nie tylko. Plac zabaw otworzył prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba i radny Krzysztof Ziaja.

Otwieramy kolejny plac zabaw w tej kadencji i mam nadzieje, że jeszcze kilkanaście przed nami – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Cieszę się, że na Osiedlu Helena zagospodarowaliśmy kolejny fragment przestrzeni miejskiej, który jest teraz estetyczny i będzie służył mieszkańcom.

Elementy tego placu zabaw od dość długiego czasu zalegały w magazynach Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i dobrze, że w końcu zostały zainstalowane, ku radości mieszkańców – mówił radny Krzysztof Ziaja. – Jest to niewątpliwa zasługa osób, którym na sercu leżało dobro nowosądeckich dzieci mieszkających na Osiedlu Helena. 

W ramach prac zamontowano wcześniej zakupione urządzenia, tj.: zestaw wspinaczkowy, domek z dwoma zjeżdżalniami, podwójną huśtawkę, karuzele i piaskownicę. Wykonano również ogrodzenie, ławki i tablicę informacyjną – powiedziała dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba.

Koszt budowy placu zabaw to ponad 85 tysięcy złotych. Dodatkowo teren wokół placu zabaw został utwardzony i ułożono kostkę brukową.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl