Strona główna Wiadomości

Nowy Sącz rezygnuje w tym roku z sylwestrowego pokazu fajerwerków

Reklama
pokaz fajerwerków tym razem w Nowym Saczu się nie odbędzie
Sylwestrowa noc 2018/2019. Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Prezydent Nowego Sącza zapowiedział rezygnację z corocznego pokazu fajerwerków w sylwestrową noc w trakcie miejskiej zabawy na rynku.

Najpierw w internecie pojawi się filmik w którym grupa sprzyjających prezydentowi miasta radnych, z psami na smyczy, apeluje o rezygnację z pokazu fajerwerków w sylwestrową noc motywując to troską o zwierzęta. Jednocześnie współpracownicy inicjatorów apelu podczas nagrania filmiku… odpalają petardy i fajerwerki. Filmik ma czołówkę wskazującą, że został przygotowany przez Miasto i jest także firmowany przez prezydenta Ludomira Handzla.

Już kilka godzin po tej publikacji na fanpage prezydenta pojawia się filmik, w którym Ludomir Handzel “przychyla się” do prośby radnych. – Krótko się zastanawiałem, ponieważ napływa do mnie wiele innych sygnałów od mieszkańców Nowego Sącza w tym temacie – mówi prezydent z kotem na kolanach.

Ludomir Handzel zadeklarował, że w Sylwestra na rynku zamiast sztucznych ogni zostanie urządzony “pokaz laserów”. Zaapelował jednocześnie do wszystkich, którzy zamierzają odpalać fajerwerki w mieście o “niestresowanie naszych milusińskich”. – Mam nadzieję, że ten Sylwester będzie wyjątkowy w Nowym Sączu – dodał prezydent. 

Na razie nie wiadomo, co oprócz pokazu laserów będzie w programie miejskiego sylwestra na rynku. Niespełna rok temu główną gwiazdą miejskiej zabawy 31 grudnia była piosenkarka Urszula. Tuż przed północą życzenia mieszkańcom złożył m.in prezydent Ludomir Handzel – po jego przemówieniu odbył się pokaz fajerwerków.

(JO)

Reklama