Strona główna Wiadomości

Nowy Styl zamontuje nowe krzesełka na stadionie Sandecji. W miesiąc, za 278 tys. zł

krzesełka Sandecji
Stadion przy ul. Kilińskiego. Trybuna od strony rzeki Kamienica z zamontowanymi nowymi (wówczas) krzesełkami. Druga połowa lat 90. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Tylko kilka godzin Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Nowym Sączu zastanawiał się nad rozstrzygnięciem przetargu “Dostawa siedzisk dla Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 47”. Wpłynęła jedna oferta – od potentata w branży, firmy Nowy Styl z Krosna – która spełniła wszystkie wymagania zamawiającego.

– Jestem szczęśliwy, że udało się szybko rozstrzygnąć przetarg  – przyznaje Paweł Badura, dyrektor MOSiR. Jego zdaniem dzięki temu uda się błyskawicznie dostosować stadion przy ul. Kilińskiego do wymogów stawianych wobec obiektów 1-ligowych.

Przypomnijmy, że piłkarze MKS Sandecja w zakończonym niedawno sezonie 2017/2018 grali w Ekstraklasie “swoje” mecze na wynajmowanym boisku w Niecieczy. Stadion im. Ojca Władysława Augustynka nie spełniał wymogów PZPN. Dodatkowo po ostatnim meczu 1-ligowych rozgrywek w Nowym Sączu kibice – za zgodą prezydenta Nowego Sącza – wyrywali “na pamiątkę” stadionowe krzesełka. Wtedy obiecywano, że do wiosny 2018 roku przy ul. Kilińskiego powstanie całkiem nowy stadion.

Niedawno Rada Miasta Nowego Sącza zdecydowała przeznaczeniu łącznie 730 tys. zł na przystosowanie miejskiego stadionu przy ul. Kilińskiego do potrzeb 1 Ligii piłki nożnej. Jednym z większych wydatków jest właśnie zakup nowych krzesełek.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Nowy Styl – zajmująca się m.in. wyposażaniem obiektów sportowych. W portfolio Grupa Nowy Styl ma dostawy siedzisk dla Stadionu Narodowego w Warszawie, Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Krzesła firmy znajdą się również na stadionach w Katarze, na których rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku.

Nowy Styl zaoferował skrócenie terminu realizacji zamówienia o 10 dni od oczekiwanego przez MOSiR. Zmieścił się również w budżecie zamawiającego (312 tys zł brutto). Krzesełka na stadion, na którym będą rozgrywane mecze 1-ligowej Sandecji, kosztować mają 278,01 tys. zł i według deklaracji producenta z Krosna zostaną dostarczone i zamontowane do 3 lipca.

Zamówienie obejmuje dostawę 2 600 numerowanych krzesełek w kolorze czarnym i 200 sztuk w kolorze białym (barwy klubu Sandecja). Mają mieć “anatomiczny kształt” i siedziska wykonane z “uniepalnionego Poliamidu lub Polipropylenu”. Ponadto wykonawca dostarczy na stadion krzesła zawodnicze oraz wykona boksy dla zawodników, sędziów oraz obsługi technicznej.

(JO)