Strona główna Wiadomości

Nowy szpital w mieście

medikor
Szpital Medikor przy ul. Rzemieślniczej w Nowym Sączu. Fot. Z / Twój Sącz

W poniedziałek 1 grudnia rozpoczyna działalność zbudowany od podstaw przy ulicy Rzemieślniczej szpital położniczo-ginekologiczny Medikor. Uruchamia go spółka Neomedic, zarządzająca podobnymi placówkami w Krakowie i Chorzowie.

Dzień narodzin dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń dla każdej rodziny. Dla mam wspomnienie porodu i atmosfery towarzyszącej ich pobytowi w szpitalu to czynnik mocno wpływający na start w nowej roli. Od lat zauważamy tendencję „uciekania” pań z ziemi sądeckiej do znacznie oddalonych szpitali, dlatego podjęliśmy decyzję by właśnie w Nowym Sączu powstała nasza nowa placówka – mówi Roman Wylezol, prezes Medikor.

jak informuje Neomedic, zlokalizowany przy ul. Rzemieślniczej 5 w Nowym Sączu szpital posiada kontrakt z NFZ, który gwarantuje pacjentkom bezpłatną opiekę obejmującą zarówno poród i pobyt, jak również obecność przy narodzinach osoby towarzyszącej i dostęp do znieczulenia.

Nowy, znakomicie wyposażony i komfortowy szpital czeka już na pacjentki. A w nim zespół lekarzy i położnych gwarantujący najlepszą opiekę dla mam i ich dzieci. Przygotowaliśmy dla nich 2 sale przedporodowe, 2 sale porodowe oraz 14 pokoi działających w systemie rooming-in. Jestem pewien, że poczują się u nas jak w domu – mówi dr Maciej Kowalczyk, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Medikor.

Z okazji otwarcia szpital zaprasza w sobotę 29 listopada na Dzień Otwarty. Między godz. 10 a 13 chętni będą mogli obejrzeć sale porodowe oraz pokoje przygotowane dla mam i noworodków.

(iw)

Reklama