O czym musisz pamiętać mieszkając w akademiku

Co czują przyszli studenci przed rozpoczęciem nauki na uniwersytecie? Przede wszystkim stres, spowodowany strachem przed nieznanym i koniecznością zmierzenia się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Niektórzy z nich będą rezydować w uczelnianych akademikach, co z pewnością będzie ciekawą przygodą. O czym muszą pamiętać, mieszkając w takim miejscu?

Przepisy

Akademiki posiadają regulaminy, których część zdaje się często lekceważona przez zamieszkujących je studentów. W żadnym razie nie mają na celu utrudniać funkcjonowanie w obiekcie, a jedynie je polepszyć i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przebywającym tam ludziom. Przed samą przeprowadzką warto będzie zapoznać się z obowiązującymi przepisami, określającymi godziny ciszy nocnej i to, w jakich okolicznościach można pozwolić sobie na przenocowanie znajomego z zewnątrz.

Pozostali studenci

Trzeba pamiętać o tym, że w akademiku znajdują się pokoje do wynajęcia dla „studentów”. Liczba mnoga jest tu kluczowa, ponieważ nie jesteśmy tam pępkiem świata. Nie możemy tam zatem bezkarnie puszczać w nocy głośnej muzyki i pozwalać swoim gościom na generowanie nadmiernej ilości hałasu. Trzeba dostosować się do zasad, nawet jeśli nie są one tak liberalne, jakbyśmy chcieli.
Jednakże utrzymywanie względnego spokoju i kultury to nie wszystko – pozostaje jeszcze kwestia utrzymania porządku. Chodzi tu nie tylko o własny pokój, ale również o przestrzenie wspólne, jak kuchnia i łazienka.

Zmierz się z nową sytuacją

Wspomniany wcześniej stres może skutecznie zniechęcić każdą osobę. Funkcjonowanie w tej mentalności jest w stanie sprzątnąć sprzed nosa okazje do nabycia nowych umiejętności i doświadczeń oferowanych przez studencką rzeczywistość. Nowe miejsce powinno być motorem napędowym do działania, w czym z pewnością pomogą współlokatorzy, którzy przecież znajdują się w podobnej (jeśli nie tej samej) sytuacji życiowej.

Nauka!

Zabawa zabawą, ale studia mimo wszystko polegają przede wszystkim na nauce. Można o tym zapomnieć, ale nie należy tego traktować w ramach koniecznej przykrości, lecz okazji na pomyślne kończenie poszczególnych semestrów, a w konsekwencji znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia. Co więcej, przy dostatecznej determinacji można otrzymać stypendium, znacznie odciążające koszty życia studenta.

Podsumowanie

Jak widać, wystarczy mieć na uwadze powyższe kwestie, aby życie w akademiku przebiegało jak najbardziej pozytywnie. Jeśli jednak należycie do osób narzekających na standard takich miejsc, dobrym rozwiązaniem zdają się prywatne akademiki np. LivinnX z Krakowa, które w zamian za wyższą cenę oferują standard niespotykany w uczelnianych obiektach tego typu.
(materiał promocyjny)

Reklama