Strona główna Wiadomości

OBRAZ MIASTA: W piątek 2 marca 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Nowym Sączu

Ostatnie 24 godziny w mediach o Nowym Sączu

NOWYSACZ.PL „W piątek 2 marca 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Nowym Sączu. Na zaproszenie prezydenta Ryszarda Nowaka gościł będzie w Nowym Sączu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Głównym punktem w programie pobytu jest spotkanie z mieszkańcami miasta. Rozpocznie się ono na sądeckim Rynku o godzinie 16.30. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych Sądeczan prosimy o przybycie najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się o godzinie 16.45 w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34, o czym będziemy poinformować ze stosownym wyprzedzeniem”.

Andrzej Duda w Nowym Sączu

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego URSZULA NOWOGÓRSKA w RDN NOWY SĄCZ o konkursie na dyrektora nowosądeckiego szpitala, który ma zostać ogłoszony w marcu: „Mam nadzieje, że to pani Lidia Zelek będzie dyrektorem szpitala, ponieważ wie jak kontynuować działania byłego dyrektora”.

SADECZANIN.INFO Najpierw mówiło się, że most na Helenie ma być wyłączony z ruchu kołowego na przełomie stycznia i lutego. Potem pojawił się kolejny przybliżony termin – przełom lutego i marca. Dzisiaj wiadomo, że i ten termin jest już nieaktualny. Zatem kiedy most zostanie wyłączony i zaczną się prace związane z jego wyburzaniem? Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg nie chce podawać sztywnego terminu. Przyznaje jednak, że może to nastąpić w drugiej połowie marca. Dlaczego termin wyłączenia z ruchu kołowego mostu heleńskiego jest ciągle przesuwany? Od kilku tygodni, nieopodal starej przeprawy, wykonawca budowy przekłada sieci m.in. gazową i teletechniczną”. http://sadeczanin.info/wiadomosci/juz-pewne-most-helenski-nie-zostanie-wylaczony-z-ruchu-na-przelomie-lutego-i-marca

GAZETA KRAKOWSKA „Zdaniem prof. Artura Badydy, specjalisty od zarządzania ochroną środowiska, miasto Nowy Sącz w ciągu kilku ostatnich lat poczyniło bardzo duży postęp w poprawie jakości powietrza. Teraz takie miasta jak: Toruń, Białystok, Żywiec, Opalenica, Pszczyna, Rawicz, Kudowa Zdrój, Bojanowo i Żmigród chcą korzystać z podobnych rozwiązań jakie tu zastosowano lub planuje się wprowadzić. Nowy Sącz został liderem Partnerskiej Inicjatywy Miast – Sieć Tematyczna Jakość Powietrza”. http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/nowy-sacz-wraz-z-miastami-partnerskimi-chce-poprawic-jakosc-powietrza,12954124/

(edred)

Reklama