Strona główna Twoje miasto

Oczyszczacz powietrza w Miejskim Przedszkolu nr 20

Reklama

przedszkole nr 20 Nowy Sącz

Dzieci z najstarszej, III grupy w Miejskim Przedszkolu nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi wspólnie z rodzicami wzięli udział w zajęciach dotyczących zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Spotkanie to przyczyniło się do utrwalenia wiedzy związanej z pojęciami: smogu, oczyszczania atmosfery oraz dbania o nasze powietrze. Oczyszczacz powietrza przekazany został przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą : „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Przedszkolacy śpiewali piosenki, odczytywali z rodzicami tekst z wykorzystaniem piktogramów, przedstawiali teatrzyk oraz rozpoznawali kolory Oznakowania Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dotyczące jakości powietrza w Polsce .

Dyrektor przedszkola – Grażyna Podgórni odczytała list od Marszałka. Punktem kulminacyjnym było zapoznanie dzieci i rodziców i uruchomienie w sali oczyszczacza powietrza. Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialne były nauczycielki Jowita Jabłońska i Maria Niedzielczyk.

tekst i zdjęcia nadesłała Jowita Jabłońska

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.