Strona główna Wiadomości

Od 10 grudnia można składać wnioski o Kartę Nowosądeczanina

Reklama

wnioski o wydanie karty nowosądeczanina od 10 grudnia 2019

Od 10 grudnia chętni będą mogli zgłaszać elektronicznie lub osobiście wnioski o wydanie Karty Nowosądeczanina. Dokument ma obowiązywać od 2020 roku i na początku umożliwiać bezpłatne przejazdy autobusami MPK oraz 90-minutowe, bezpłatne parkowanie (jeden raz w ciągu doby) w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Sączu.

Na portalu społecznościowym Facebook powstał właśnie fanpage Karty Nowosądeczanina. Podano na nim również adres strony internetowej programu (mojakn.pl), ale ta jednak we wtorek jeszcze nie działała, a jej adres był uznawana przez przeglądarki internetowe za niebezpieczny i grożący kradzieżą danych odwiedzającego.

Według informacji zamieszczonych w sieci, wnioski o wydanie karty będą przyjmowane już od 10 grudnia. Będzie to można zrobić elektronicznie, na stronie mojakn.pl, wypełniając wniosek oraz załączając swoje aktualne zdjęcie oraz skan pierwszej strony PIT-u za ostatni rok potwierdzający zamieszkiwanie na terenie Nowego Sącza.

Wniosek będzie można złożyć też osobiście w Punktach Obsługi Klienta, wypełniając papierowy formularz, załączając zdjęcie i okazując pierwszą stronę PIT. Punkty Obsługi Klienta znajdować się będą na Dworcu Autobusowym MPK przy Al. Batorego, Rynku 22 (wejście od ul. Piotra Skargi) oraz w zajezdni MPK przy ul. Wyspiańskiego.

Jak przypominają urzędnicy, wnioski, zgodnie z Regulaminem Programu Karta Nowosądeczanina, będą “niezwłocznie” lecz nie później niż 30 dni od momentu złożenia kompletnego wniosku.

Wydanie karty będzie bezpłatne (w przypadku np. zmiany nazwiska i wydania nowej karty opłata wyniesie 50 zł). Operatorem karty będzie MPK.

Wprowadzenie w życie Karty Nowosądeczanina to sztandarowy pomysł prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i jego Koalicji Nowosądeckiej z ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Uchwałę o wprowadzeniu karty od 1 stycznia 2020 roku przyjęła Rada Miasta Nowego Sącza w październiku br. Dokument przeznaczony dla mieszkańców miasta ma początkowo upoważniać do bezpłatnej komunikacji miejskiej oraz do 90. minut bezpłatnego parkowania. W przyszłości karta ma umożliwiać korzystanie z szeregu innych usług i zniżek w mieście.

(JO)