Strona główna Wiadomości

Od niedzieli nowy rozkład jazdy PKP. W Sączu jeszcze mniej pociągów

Reklama

Wraz z nowym rozkładem jazdy podróż pociągiem na kilkudziesięciu trasach w całej Polsce stanie się jeszcze krótsza. Intensywne prace modernizacyjne pozwoliły osiągnąć kolejne rekordowe czasy przejazdów. Zwiększy się liczba połączeń PKP Intercity, a pasażerowie będą mogli skorzystać z nowoczesnych pociągów i zmodernizowanych wagonów – tak zapowiadają niedzielną zmianę rozkładu jazdy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Również władze województwa obiecują zmiany w podległych sobie Kolejach Małopolskich i Przewozach Regionalnych, m.in. uruchomienie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków – Miechów/Sędziszów czy wprowadzenie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (zintegrowanych biletów komunikacyjnych m.in. w Krakowie i Tarnowie).

Jednak te zapowiedzi niestety nie dotyczą linii kolejowej biegnącej z Krynicy przez Nowy Sącz do Tarnowa. Tutaj od 13 grudnia znikną z rozkładu jazdy kolejne składy. Zostały zlikwidowane, mimo protestów m.in. samych kolejarzy, przez Województwo Małopolskie z powodu wysokich kosztów utrzymania i niskiej frekwencji pasażerów.

Na pocieszenie mamy dwa pociągi Inter City – TLK kursujące przez Nowy Sącz – “Luna” i “Malinowski” – z Krynicy do Warszawy oraz Gdyni.

Jeżdżący w soboty i niedziele oraz wybrane dni “Malinowski” z Nowego Sącza wyjeżdżać będzie o godz. 16:53 i do Warszawy Centralnej dotrze 6 godzin później – o 22:54. Natomiast z Warszawy Centralnej do Krynicy “Malinowski” wyjeżdżać będzie o 5:45 aby do Nowego Sącza dotrzeć o 11:45 (do Krynicy o 13:23).

Znacznie dłużej potrwa podróż “Luną”, kursującą tylko w wybrane dni, wyjeżdżającą z Nowego Sącza o godz. 21:45. Ponieważ w Krakowie pociąg będzie łączony ze składami z innych kierunków, w Warszawie Centralnej pojawi się o godz. 7:20. W wersji do Gdyni Głównej (od Krakowa jako “Prometeo”) do celu podróży dojedzie o 11:09. Z Gdyni Głównej odjazd o 17:10, przyjazd do Nowego Sącza 13 godzin później, o 6:16 (w Krynicy 7:54).

nowy rozkład jazdy Nowy Sącz PKP 13.12.2015rozklad_13_12_15-page-002(iw)

Reklama