Strona główna Wiadomości

Od środy utrudnienia na Górze Zabełeckiej. Rozpoczyna się remont estakady ul. Tarnowskiej

estakada ul. Tarnowskiej do remontu
Fot. UMNS

W środę 17 lipca rozpoczyna się 4,5-miesięczny remont estakady ulicy Tarnowskiej. Na ponad stumetrowym odcinku od Ronda Jana Pawła II do Góry Zabełeckiej wyłączony będzie jeden pas ruchu.

– Na wstępie chce przeprosić mieszkańców za kolejne utrudnienia w ruchu. Mam nadzieje, że nie spowodują one dużych problemów komunikacyjnych. Te prace musimy wykonać przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, bo estakada jest w fatalnym stanie – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Na czas remontu w rejonie prac będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Wyłączony z ruchu będzie prawy pas ul. Tarnowskiej (w stronę Nowego Sącza). Dotychczasowymi dwoma pasami w kierunku na Brzesko ruch będzie odbywał się dwukierunkowo. Wcześniej, przy wyjeździe z ul. Witosa (na wysokości ronda), pojawi się znak „Stop”.

Istniejąca estakada na drodze krajowej nr 75 zostanie wyburzona i wykonana od nowa. Przy okazji zostanie wymieniona sieć wodociągowa i elektroenergetyczna. Remont będzie kosztował 3,85 mln zł brutto. Termin zakończenia robót wyznaczono na 29 listopada br.

(JO)

Reklama