Strona główna Wiadomości

Oferta remontu ul. Krakowskiej mieści się w budżecie MZD

remont Krakowskiej Nowy Sącz
Fot. Ulica Krakowska z tymczasowym parkingiem. Fot. JO / Twój Sącz

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na modernizację ul. Krakowskiej – jedna z nich mieści się w kwocie 2 mln zł przeznaczonej na ten cel. Miasto za to prawdopodobnie dołoży brakujące środki do modernizacji Bulwaru Narwiku aby oba remonty zostały zakończone do końca kwietnia.

Istniej duże prawdopodobieństwo, że przetarg na modernizację 800-metrowego odcinka ul. Krakowskiej (między nowym rondem na Helenie a granicą miasta w Chełmcu) zostanie rozstrzygnięty za pierwszym podejściem. W piątek otwarto oferty, które wynoszą 1,98 mln zł (tańsza) i ponad 2,2 mln zł. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że na sfinansowanie zamówienia ma przeznaczone 2 mln zł brutto. Teraz oferty zostaną zweryfikowane a w niedługim czasie powinniśmy poznać decyzję MZD.

W ramach prac na ul. Krakowskiej wymieniona będzie nawierzchnia ulicy między nowym rondem u zbiegu ul. Starowiejskiej, Dunajcowej i Krakowskiej a skrzyżowaniem na granicy miasta w Chełmcu z wyłączeniem niedawno naprawianych fragmentów przy przejeździe kolejowym oraz na wysokości sklepu sieci Biedronka.

Jeszcze nie wiadomo, jak rozwiązane zostanie tymczasowe parkowanie wzdłuż ul. Krakowskiej, wykorzystywane przez pasażerów pociągu kursującego na czas budowy mostu na Dunajcu. Jednym z kryteriów w toczącym się przetargu jest skrócenie terminu całkowitego wyłączenia ulicy z ruchu dzięki czemu wiemy, że tańszy wykonawca zaproponował zamknięcie Krakowskiej na 3 dni, a droższy przewiduje, że ulica cały czas będzie przejezdna.

Wciąż nie wiadomo, jaką decyzję podejmą władze miasta w sprawie drugiego przetargu – modernizacji niespełna 500-metrowego odcinka Bulwaru Narwiku (między nowym rondem a mostem na ul. Lwowskiej). Dwóch wykonawców zaproponowało za pracę 1,01 mln zł (tańsza oferta) i 1,17 mln zł. Zamawiający – Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu – poinformował, że na sfinansowanie prac zamierza przeznaczyć 700 tys. zł.

Terminy zakończenia prac ustalone w specyfikacji przetargu są w obu przypadkach ustalone na koniec kwietnia br. Zważywszy, że w obu przypadkach tańszą ofertę złożyła ta sama firma – sądecki ZBD – niemal pewnym jest, że władze zdecydują o dołożeniu z budżetu miasta brakujących środków.

(JO)

Reklama