Strona główna Kultura i imprezy

Off-Teatr Słowa „trzynastka” zaprasza na premierę komedii „Scenariusz na Parę”

Reklama

off-Teatr Słowa „trzynastka” przygotował kolejną – już szóstą – premierę. Tym razem jest to komedia pod tytułem „Scenariusz na Parę”. Reżyser i „człowiek od tekstu” Jacek Mazanec wykorzystał niektóre motywy sztuki Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorów”. Dodając zdarzenia i sytuacje oraz kreując tytułową PARĘ stworzył samodzielną, autonomiczną, komediową całość.

Jesteśmy w świecie sztuki teatru, świecie niby znanym, czasami podziwianym ale tutaj nic nie dzieje się w zgodzie z utartymi przekonaniami. Co raz występują komplikacje, nieporozumienia, utarczki słowne i absurdalne sytuacje. Tyrady filozoficzne zderzają się z nieporadnością działania, językowe „wywrotki” towarzyszą wieloznaczności skojarzeń.

W tym spektaklu nic nie jest normalne chociaż pozornie wszystko wygląda tak, jak wyglądać powinno. Można odnieść wrażenie, że w tym spektaklu najważniejsze nie są sceniczne postaci a… – to właśnie trzeba zobaczyć!!

Tym razem powodzenie tego spektaklu zostało powierzone debiutującej Kindze Dobosz i Marcinowi Sarocie.

To już druga premiera przygotowana przez nasz Teatr dla Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu – pierwszą było udane wystawienie „Moralności pani Dulskiej”. W obu przypadkach dzieje się to w ramach ogólnopolskiego (też międzynarodowego) wydarzenia „Noc Muzeów”. Ponieważ Teatr nie ma swojej stałej siedziby, z chęcią i zadowoleniem wykorzystujemy okazję mając nadzieję, że przyczyniamy się – chociaż trochę – do budowania współczesnego, nowoczesnego wizerunku Muzeum.

„Scenariusz na Parę” – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56 – 18 maja (sobota) – godzina 22:00

tekst: Jacek Mazanec, plakat: Marcin Sarota (Tresura Aparatu)

Scenariusz na Parę