Strona główna Wiadomości

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu nr 14

Reklama
wyniki wyborów okręg 14 2015
Wizualizacja wyników w okręgu wyborczym nr 14. Infografika: PKW

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 25 października 2015 w naszym okręgu. Przypomnijmy, że w Sejmie znajdzie się 5 ugrupowań – Prawo i Sprawiedliwość (37,58 proc. głosów), Platforma Obywatelska (24,09 proc.), Kukiz`15 (8,81 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (7,60 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5,13 proc.).

W okręgu wyborczym nr 14, który obejmował teren Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego bezapelacyjnie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 60,56 proc. poparcia. Platforma Obywatelska była druga, ale z poparciem zaledwie 13,95 proc. Trzeci wynik w okręgu przypadł KWW Kukiz`15 – 7,83 proc. I te trzy ugrupowania uczestniczyły w podziale 10 mandatów do Sejmu w naszym okręgu. 8 z nich przypadło PiS, 1 – PO i 1 KWW Kukiz`15.

Posłami zostali wybrani (w nawiasie liczba uzyskanych głosów): Prawo i Sprawiedliwość: Arkadiusz Mularczyk (36 903), Barbara Bartuś (20 725), Piotr Naimski (20 408), Wiesław Janczyk (16 349), Józef Leśniak (16 167), Anna Paluch (15 049), Edward Siarka (13 953), Jan Duda (9 110). Platforma Obywatelska: Andrzej Czerwiński (17 487). Kukiz`15: Elżbieta Borowska (8115).

Do Senatu w okręgu nr 37 (Nowy Sącz oraz powiaty gorlicki i nowosądecki) wybrano Stanisława Koguta (PiS). Zdobył 111 782 głosów (66,70%).

Frekwencja w okręgu wyborczym nr 14 wyniosła 52,18 proc. – do urn poszło ponad 320 tysięcy uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencję odnotowano w Nowym Sączu (59,07 proc) oraz w powiecie nowosądeckim (55,86 proc) – tu z kolei rekordowa frekwencja była w gminie Grybów – 61,18 proc.

Poniżej liczba głosów oddanych na wszystkich kandydatów startujących w okręgu nr 14. W kolejności podajemy numer listy, nazwę komitetu wyborczego, pozycję kandydata na liście, imię i nazwisko kandydata, liczbę zdobytych głosów, procent zdobytych głosów ogółem – wynik wyborczy

1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 Piotr Aleksander NAIMSKI 20408 6.57%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 Józef Krzysztof LEŚNIAK 16167 5.21%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 Anna PALUCH 15049 4.85%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 Wiesław Stanisław JANCZYK 16349 5.27%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 Barbara Halina BARTUŚ 20725 6.68%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 Jan PICZURA 7085 2.28%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 Arkadiusz MULARCZYK 36903 11.89%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 Edward SIARKA 13953 4.49%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 Marta MORDARSKA 5590 1.80%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 Jan Wiesław DUDA 9110 2.93%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 Julian STOPKA 3149 1.01%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 Ewa FILIPIAK 4449 1.43%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 Marian Józef RYBA 1276 0.41%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 Tadeusz Kajetan GRABOWSKI 1070 0.34%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 15 Teresa JANCZURA 744 0.24%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 16 Wojciech Andrzej CIEŚLAK 1465 0.47%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 17 Paweł ŚLIWA 6397 2.06%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 18 Grażyna Katarzyna TYLKA 2283 0.74%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 19 Karolina Elżbieta GANCARCZYK 905 0.29%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 20 Małgorzata Agnieszka BELSKA 4933 1.59%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 Andrzej Stanisław CZERWIŃSKI 17487 5.63%
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 Andrzej Józef GUT-MOSTOWY 10120 3.26%
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 Grażyna Karolina SUKIENNIK 1348 0.43%
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 Tadeusz PATALITA 2674 0.86%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 Agata Kazimiera KRÓL-MIREK 1020 0.33%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 Michał Szczepan DIDUCH 3393 1.09%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 Eugeniusz Józef ZAJĄCZKOWSKI 859 0.28%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 Zofia JEŻ 754 0.24%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 Renata Helena NOWAK 454 0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 Andrzej Tadeusz GĄSIENICA-MAKOWSKI 1426 0.46%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 Andrzej CIKOWSKI 162 0.05%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 Janusz Tomasz GUBERNAT 209 0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 Halina Maria WĄSOWSKA-SCHIRMER 245 0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 Danuta Joanna SZTENCEL 461 0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 15 Wioletta Jadwiga OLEKSY 383 0.12%
2 KW Platforma Obywatelska RP 16 Małgorzata Grażyna GUCWIŃSKA 179 0.06%
2 KW Platforma Obywatelska RP 17 Grażyna ŁABNO 378 0.12%
2 KW Platforma Obywatelska RP 18 Waldemar Paweł OLSZYŃSKI 310 0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 19 Maria Dominika WACHAŁOWICZ-KIERSZTYN 184 0.06%
2 KW Platforma Obywatelska RP 20 Marcin Mateusz PORĘBA 1263 0.41%
3 KW Razem 1 Dorota Ewa BUDACZ 3040 0.98%
3 KW Razem 2 Tomasz Leszek ZAWADA 812 0.26%
3 KW Razem 3 Jolanta Aleksandra ŻYLIŃSKA 450 0.14%
3 KW Razem 4 Piotr Paweł MARCZYK 536 0.17%
3 KW Razem 5 Maria Jolanta ALCHOWŚKA 160 0.05%
3 KW Razem 6 Michał KARCZEWSKI 231 0.07%
3 KW Razem 7 Marta ŁUKOWSKA 301 0.10%
3 KW Razem 8 Jan Jerzy BIŃCZYCKI 181 0.06%
3 KW Razem 9 Katarzyna Krystyna JĘDRYKA 143 0.05%
3 KW Razem 10 Kajetan Szymon CZAPLA 300 0.10%
3 KW Razem 11 Aleksandra Wanda POHORECKA 123 0.04%
3 KW Razem 12 Marcin GALENT 350 0.11%
4 KW KORWiN 1 Kazimierz Szczepan FAŁOWSKI 6264 2.02%
4 KW KORWiN 2 Justyna Ewa SOKOŁOWSKA-WOŹNIAK 944 0.30%
4 KW KORWiN 3 Piotr Emilian SUŁKOWSKI 1134 0.37%
4 KW KORWiN 4 Szymon JAMRO 1048 0.34%
4 KW KORWiN 5 Leszek Jakub GIENIEC 666 0.21%
4 KW KORWiN 6 Alicja Ewa WAJRAK-FAŁOWSKA 218 0.07%
4 KW KORWiN 7 Andrzej SKUPIEŃ 1344 0.43%
4 KW KORWiN 8 Celina Zofia MATUSIK-BOCHEŃSKA 118 0.04%
4 KW KORWiN 9 Jacek KOŚCIÓŁEK 439 0.14%
4 KW KORWiN 10 Adrian HASLIK 192 0.06%
4 KW KORWiN 11 Anna Dorota REIMSCHÜSSL 128 0.04%
4 KW KORWiN 12 Agnieszka Paulina ROGOWSKA 261 0.08%
4 KW KORWiN 13 Radosław Ryszard LAZAR 253 0.08%
4 KW KORWiN 14 Maciej Henryk BEREZOWSKI 370 0.12%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 Bronisław DUTKA 3262 1.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 2 Stanisław Wojciech PASOŃ 3334 1.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 Stanisław BARNAŚ 1655 0.53%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 Jerzy Andrzej NALEPKA 972 0.31%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 Józefa KOLBRECKA 330 0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 Krystyna BARAN 333 0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 Urszula Zofia NIEMIEC 562 0.18%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 Grzegorz Jerzy PABIS 152 0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 Izabela Zuzanna SARNA 245 0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 Dariusz Paweł KANTOR 288 0.09%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 Czesława Maria KRÓLCZYK 152 0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 Anna Helena MAJDA 149 0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 Józef ZBOROWSKI 100 0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 Jan Stanisław POTOCZEK 218 0.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 15 Paweł Leszek TALAR 352 0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 16 Jacek Edward BABIŃSKI 41 0.01%
5 Komitet Wyborczy PSL 17 Andrzej BARNA 160 0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 18 Małgorzata Anna WRÓBEL 166 0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 19 Józef TOBIASZ 458 0.15%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 Joanna Maria LEJA 2992 0.96%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 Katarzyna Justyna BARTKOWSKA 1357 0.44%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 Henryk PLATO 1096 0.35%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 Antoni Mieczysław ŁOPATA 0 0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 Elżbieta Maria HOŁOWEŃKO 107 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 Grażyna Jadwiga KOLASA 191 0.06%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 Mieczysław HĘDRZAK 97 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 Henryk Roman WOLSKI 297 0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 Katarzyna Anna JAWORSKA 301 0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 Adrian Dawid LEJA 124 0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 Karolina KLINK 89 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 Janusz Czesław ZARZYCKI 103 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 Wiesław Jan PIĄTKOWSKI 69 0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 Małgorzata GOŁĄB 140 0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 15 Ewelina Alicja RYŁKO 121 0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 16 Anna Maria PIWOWARCZYK 104 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 17 Tomasz OLSZEWSKI 104 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 18 Anna Maria ŻUCHOWICZ 119 0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 19 Dariusz Juliusz ZABRZEWSKI 79 0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 20 Włodzimierz Tadeusz ZAPIÓRKOWSKI 302 0.10%
7 KWW „Kukiz’15” 1 Elżbieta Joanna BOROWSKA 8115 2.61%
7 KWW „Kukiz’15” 2 Maciej PROSTKO 1875 0.60%
7 KWW „Kukiz’15” 3 Mariusz Jerzy WCISŁO 2361 0.76%
7 KWW „Kukiz’15” 4 Jarosław GLIŃSKI 1572 0.51%
7 KWW „Kukiz’15” 5 Piotr Stanisław KOBUS 412 0.13%
7 KWW „Kukiz’15” 6 Dawid Bogumił MÓL 1693 0.55%
7 KWW „Kukiz’15” 7 Zbigniew Kazimierz SIKORA 1306 0.42%
7 KWW „Kukiz’15” 8 Amadeusz Klaudiusz KWIATKOWSKI 1052 0.34%
7 KWW „Kukiz’15” 9 Ewelina Katarzyna URBAŃSKA 497 0.16%
7 KWW „Kukiz’15” 10 Mariusz WNENK 1037 0.33%
7 KWW „Kukiz’15” 11 Barbara GRABIAK 286 0.09%
7 KWW „Kukiz’15” 12 Szczepan Alfred ZYGMUNT 512 0.16%
7 KWW „Kukiz’15” 13 Marta SKOCZEŃ 521 0.17%
7 KWW „Kukiz’15” 14 Iwona Helena PYCIŃSKA 147 0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 15 Kinga Dominika SARATA 372 0.12%
7 KWW „Kukiz’15” 16 Piotr Stanisław BIELSKI 456 0.15%
7 KWW „Kukiz’15” 17 Monika Maria PŁAWECKA 238 0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 18 Krzysztof Paweł KMAK 393 0.13%
7 KWW „Kukiz’15” 19 Katarzyna Małgorzata WOJCIECHOWSKA 437 0.14%
7 KWW „Kukiz’15” 20 Maciej Jakub ROGÓŻ 1036 0.33%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 Tomasz Jakub GABRYŚ 4985 1.61%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 Adam Michał WOJTAS 1057 0.34%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 Małgorzata Joanna ENDRES 1424 0.46%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 Jacek Józef GWÓŹDŹ 428 0.14%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 Agnieszka Katarzyna SŁUGOCKA 794 0.26%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 Krzysztof Łukasz KONSUR 365 0.12%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 Robert Mieczysław SMOTER 470 0.15%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 Maria Małgorzata NOWAKOWSKA 448 0.14%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 Kazimierz Tadeusz KURPIEL 157 0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 Alicja GAWLIK-POCIECHA 292 0.09%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 Lidia Ewa ŚMIGOWSKA-KACZKA 183 0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 Agata Anna GIERA 139 0.04%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 Ryszard ŁUKASIK 726 0.23%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 1 Barbara Emilia KLESZYK 521 0.17%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 2 Kazimierz Józef NIŻNIK 116 0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 3 Szczepan Franciszek CZUBIŃSKI 69 0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 4 Małgorzata SUTOR 118 0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 5 Sławomir Marek PERGÓŁ 56 0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 6 Konrad Janusz GÓRSKI 118 0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 7 Damian Michał WYPART 40 0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 8 Beata Zofia USTUPSKA 37 0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 9 Elżbieta Stanisława KOCIK 30 0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 10 Wiktor Andrzej PAJDZIK 48 0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 11 Jacek KALATA 126 0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 12 Artur Leszek STAROWICZ 26 0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 13 Monika Agnieszka BOGDAŁ 31 0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 14 Wojciech Dominik TATAR 270 0.09%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 1 Andrzej Stefan PACIEJ 222 0.07%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 2 Krzysztof Ryszard WOJTASZEK 42 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 3 Kamil MUCHA 95 0.03%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 4 Krzysztof KLEMCZAK 25 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 5 Ryszard Marek PYZIK 49 0.02%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 6 Władysław ŁOWISZ 42 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 7 Barbara DUDA 149 0.05%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 8 Monika Ewa TARGOSZ 17 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 9 Wioletta Janina MIREK 22 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 10 Monika Katarzyna BEDNAREK 24 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 11 Zdzisław Franciszek BUDZYK 17 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 12 Barbara Elżbieta KLEMCZAK 19 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 13 Kamil Konrad STOJEK 18 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 14 Anna WĘDRYCHOWICZ 14 0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 15 Stanisław DOBROWOLSKI 36 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 16 Grzegorz Krzysztof UZAR 18 0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 17 Helena Kinga BORKOWSKA 13 0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 18 Tomasz Michał CHOWANIEC 69 0.02%
opracowano na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej