Strona główna Twoje miasto

Okna Fakro dla Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych chętnie angażuje się w działania charytatywne. Formy pomocy są różne. Jedną z najbardziej popularnych jest przekazanie okien dachowych tytułem darowizny. Podczas tegorocznych wakacji na dachu siedziby Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego zamontowano kolejne z ponad 30 okien dachowych przekazanych przez FAKRO na rzecz tej placówki.

W siedzibie Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego mieści się Zespół Szkół Społecznych „Splot”, do którego na co dzień uczęszcza ponad 150 uczniów. W strukturze szkoły znajduje się szkoła podstawowa (także z oddziałem Montessori) oraz liceum.

Okna dachowe, które otrzymaliśmy od FAKRO doświetliły poddasze naszej szkoły, tworząc z niego przytulną i komfortową przestrzeń. Takie miejsca sprzyjają radosnej nauce i ogólnemu rozwojowi – komentuje Alicja Derkowska, założycielka MTO i ZSS SPLOT.

W ciągu 3 lat firma FAKRO przekazała w postaci darowizny rzeczowej ponad 500 okien dachowych na rzecz ponad 50 placówek. – Cieszymy się, że możemy pomagać tym, którzy tego potrzebują. Jesteśmy dumni, że za sprawą naszych produktów komfort życia wzrasta – uzupełnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

tekst i zdjęcie nadesłane przez firmę Fakro

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

 

Reklama