Strona główna Wiadomości

Opóźni się remont ul. Barskiej i budowa ronda. Oferty wykonawców dwukrotnie przewyższają kosztorys

Nowy Sącz opóźni się remont ul. Barskiej
Ulica Barska, w głębi skrzyżowanie z ul. Hallera i Al. Sucharskiego. Fot. TK / Twój Sącz

O co najmniej kilka miesięcy może opóźnić się zapowiadany remont odcinka ulicy Barskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Hallera i Sucharskiego. Właśnie unieważniono przetarg na te prace ponieważ najkorzystniejsza oferta przekraczała środki zamawiającego przeznaczone na sfinansowanie zamówienia. Wkrótce dojdzie za to do rozpoczęcia prac przy budowie chodnika wzdłuż ul. Długoszowskiego oraz ścieżki rowerowej przy ul. Witosa – podpisano już umowy z wykonawcami.

Do przetargu na przebudowę ul. Barskiej stanęły dwie firmy, oferując za wykonawstwo niemal 2 mln zł w jednym przypadku oraz 2,09 mln zł w drugim. Przetarg unieważniono, ponieważ miasto przeznaczyło w budżecie na zaplanowany zakres robót 1,14 mln zł czyli niemal dwukrotnie mniej, niż zażyczyli sobie wykonawcy.

Przypomnijmy, że Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zakładał „przebudowę skrzyżowania Al.Sucharskiego, ul.Barskiej i ul.Hallera na rondo o średnicy zewnętrznej 10,0 m z pierścieniem o szer.1,50 m ze skanalizowanymi wlotami”. Miała być też położona nowa nawierzchnia na odcinku Barskiej od wjazdu pod blok nr 6 (patrząc od strony Galerii Trzy Korony) do kilkudziesięciu metrów poza skrzyżowanie Hallera/Sucharskiego. Prace te miały zająć 60 dni.

Miejski Zarząd Dróg nie zdecydował jeszcze o dalszych krokach w sprawie tej inwestycji. W grę może wchodzić m.in. zwiększenie środków z budżetu miasta, zmiana zakresu prac lub nawet odłożenie ich na przyszłość.

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował w czwartek o podpisaniu umów na dwie długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje.

1,5-kilometrową ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Witosa zaprojektuje i wykona za 1,7 mln zł Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata. Termin realizacji zamówienia upływa 15 grudnia br.

Natomiast niespełna 500-metrowej długości chodnik przy ruchliwym fragmencie ul. Długoszowskiego wykona Dromar z Tabaszowej. Mimo ofert w przetargu przekraczających zakładany budżet tej inwestycji, zdecydowano o dołożeniu dodatkowych środków. Prace będą kosztować 928 tys. zł i mają być wykonane do końca listopada br.

(JO)

 • keisyr

  Ciasne rondo przy Galerii Trzy Korony w godzinach szczytu powoduje gigantyczne korki. Kolejka samochodów na ulicy Barskiej sięga do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego. To efekt działania przestępców z Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, którzy zlikwidowali obszerne z wydzielonymi pasami w każdym kierunku skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Podobnie będzie na nowym ciasnym rondzie Barska – Hallera i rondach po obu stronach mostu heleńskiego

 • Keisyr

  Przestępcy z Miejskiego zarządu drog w Nowym Sączu zamieniaja przestronne bezpieczne o dużej przepustowości skrzyżowanie z sygnalizacja świetlną na ciasne utrudniające ruch rondo

 • Keisyr

  Najwieksze zagrożenie w ruchu drogowym stanowi wiocha z Miejskiego zarządu drog w Nowym Sączu. Przykład projektowane rondo

 • Naboq

  Cały czas się zastanawiam, po co i komu rondo akurat w tamtym miejscu. Nie lepiej dać te pieniądze na co innego?

 • Keisyr

  Dyrektorzy pszedszkoli i szkół z Nowego Sącza
  Proszę o zaplanowanie praktycznych pokazów skrzyzowan z sygnalizacja świetlną w 2018 roku w Krakowie
  Do końca 2017 roku zostaną w Nowym Sączu zlikwidowane wszystkie skrzyzowania z sygnalizacja świetlną

 • Keisyr

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje
  Do końca 2017 roku zostaną w Nowym Sączu zlikwidowane wszystkie skrzyzowania z sygnalizacja świetlną
  Prawa jazdy wydane w Nowym Sączu nie będą obowiązywać na skrzyzowaniach z sygnalizacja świetlną w Krakowie

 • Pierro

  A co z najbardziej wyczekiwaną inwestycją czyli budową nowego mostu na Dunajcu? Temat jakoś ucichł, a czas płynie? Skoro nie poznaliśmy jeszcze nawet wykonawcy, a cała procedura poprzetargowa (raczej pewne odwołania do SKO bo takiej tłustej inwestycji nikt łatwo nie odpuści) może trochę potrwać to termin ukończenia inwestycji na koniec 2018 roku między bajki można włożyć.