Strona główna Wiadomości

Opóźni się remont ul. Barskiej i budowa ronda. Oferty wykonawców dwukrotnie przewyższają kosztorys

Reklama
Nowy Sącz opóźni się remont ul. Barskiej
Ulica Barska, w głębi skrzyżowanie z ul. Hallera i Al. Sucharskiego. Fot. TK / Twój Sącz

O co najmniej kilka miesięcy może opóźnić się zapowiadany remont odcinka ulicy Barskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Hallera i Sucharskiego. Właśnie unieważniono przetarg na te prace ponieważ najkorzystniejsza oferta przekraczała środki zamawiającego przeznaczone na sfinansowanie zamówienia. Wkrótce dojdzie za to do rozpoczęcia prac przy budowie chodnika wzdłuż ul. Długoszowskiego oraz ścieżki rowerowej przy ul. Witosa – podpisano już umowy z wykonawcami.

Do przetargu na przebudowę ul. Barskiej stanęły dwie firmy, oferując za wykonawstwo niemal 2 mln zł w jednym przypadku oraz 2,09 mln zł w drugim. Przetarg unieważniono, ponieważ miasto przeznaczyło w budżecie na zaplanowany zakres robót 1,14 mln zł czyli niemal dwukrotnie mniej, niż zażyczyli sobie wykonawcy.

Przypomnijmy, że Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zakładał „przebudowę skrzyżowania Al.Sucharskiego, ul.Barskiej i ul.Hallera na rondo o średnicy zewnętrznej 10,0 m z pierścieniem o szer.1,50 m ze skanalizowanymi wlotami”. Miała być też położona nowa nawierzchnia na odcinku Barskiej od wjazdu pod blok nr 6 (patrząc od strony Galerii Trzy Korony) do kilkudziesięciu metrów poza skrzyżowanie Hallera/Sucharskiego. Prace te miały zająć 60 dni.

Miejski Zarząd Dróg nie zdecydował jeszcze o dalszych krokach w sprawie tej inwestycji. W grę może wchodzić m.in. zwiększenie środków z budżetu miasta, zmiana zakresu prac lub nawet odłożenie ich na przyszłość.

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował w czwartek o podpisaniu umów na dwie długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje.

1,5-kilometrową ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Witosa zaprojektuje i wykona za 1,7 mln zł Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata. Termin realizacji zamówienia upływa 15 grudnia br.

Natomiast niespełna 500-metrowej długości chodnik przy ruchliwym fragmencie ul. Długoszowskiego wykona Dromar z Tabaszowej. Mimo ofert w przetargu przekraczających zakładany budżet tej inwestycji, zdecydowano o dołożeniu dodatkowych środków. Prace będą kosztować 928 tys. zł i mają być wykonane do końca listopada br.

(JO)