Strona główna Wiadomości

Otwarto pierwszy z pięciu placów zabaw w ramach „Nowosądeckich stref aktywności i zabawy”

Reklama
plac zabaw Żywiecka Nowy Sącz
Nowy plac zabaw przy ul. Żywieckiej. Fot. UMNS

Nowy plac zabaw przy ul. Żywieckiej symbolicznie otworzyli prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porębą i radnym Krzysztofem Ziają. To pierwsza z pięciu “Nowosądeckich stref aktywności i zabawy”, które powstaną w ciągu najbliższych miesięcy m.in. dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Cieszę się bardzo, że miasto zyskuje kolejny obiekt, który będzie służył mieszkańcom. Tak jak obiecywałem w kampanii wyborczej, w trakcie tej kadencji powstanie 25 tego typu obiektów. Dzięki aktywności całego Urzędu Miasta już w tym roku takich placów zabaw powstanie 5. Cieszę się, że dzieciaki będą mogły się bawić w bezpiecznych warunkach – powiedział prezydent Handzel.

Plac zabaw wraz z mini-siłownią przy ul. Żywieckiej powstał w ramach projektu “Nowosądeckie Strefy Aktywności i Zabawy”. Miasto zyskało 225 tys. zł dofinansowania do budowy pięciu placów zabaw z ministerialnego programu OSA – Otwarte Strefy Aktywności. Realizacja całego projektu pochłonie 700 tys. zł a nowe place zabaw powinny powstać do końca roku jeszcze przy ul. Tłoki, Broniewskiego i I Brygady oraz przy ul. Witosa (tylko siłownia na wolnym powietrzu).

(JO)

Reklama