Strona główna Wiadomości

Pałac Młodzieży wyremontowany

Pałac Młodzieży Nowy Sącz otwarcie po remoncie
Fot. UMNS

Pałac Młodzieży w sobotę został ponownie otwarty po przerwie związanej z generalnym remontem. Przywrócono wejście do placówki wprost z Rynku.

– Jesteście skarbem Sądecczyzny, skarbem Nowego Sącza i dla was ten budynek jest wyremontowany i będzie dalej remontowany, bo to jeszcze nie koniec całego procesu inwestycyjnego. Przede wszystkim dla was to robimy – mówił podczas uroczystego otwarcia prezydent miasta Ludomir Handzel.

Prace przy remoncie Pałacu Młodzieży trwają już od pięciu lat i zostały podzielone na kilka etapów. Wcześniej wykonano m.in. termomodernizację budynku, nową elewację i wyremontowano poddasze. Obecnie przebudowano parter i pierwsze piętro oraz zamontowano windę. Wyposażono sale: komputerową i baletową oraz studio muzyczne. W planach jest jeszcze remont kilku innych sal oraz piwnic budynku Rynek 14.

Pałac Młodzieży (do 2007 roku Młodzieżowy Dom Kultury) działa od 1951 roku. Jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą, podległą Urzędowi Miasta Nowego Sącza. Obecnie na zajęcia w Pałacu Młodzieży uczęszcza niemal 3 tysiące dzieci i młodzieży, biorących udział w zajęciach ponad stu kół zainteresowań, z dziedziny m.in. muzyki, plastyki, tańca, modelarstwa, rękodzieła, teatru i kabaretu.

(edred)