Strona główna Twoje miasto

Pannonica Folk Festival to od teraz „Remarkable Festival”

Remarkable FestivalTuż przed świętami Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu organizujące od 2013 roku w Barcicach festiwal Pannonica otrzymało z Brukseli list gratulacyjny. Zarząd European Festivals Association zawiadamia w nim, że Pannonica Folk Festival przeszedł pozytywną weryfikację przez Międzynarodowe Jury i Zespół Ekspertów EFA. Dzięki temu przez dwa lata (2017-2018) Pannonica Folk Festival otrzymał prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), który przyznaje się za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury.

W zawiadomieniu podpisanym przez Prezydenta EFA Darko Brleka oraz Przewodniczącego Międzynarodowego Jury EFFE Jonathana Millsa o przyznaniu znaku „Remarkable Festival” zawarto m.in. takie uzasadnienie:

„Jest to ważny i ciekawy festiwal zwłaszcza dla miłośników kultury bałkańskiej i romskiej. Festiwal buduje rozpoznawalność i zaangażowanie wśród społeczności lokalnej, której rola nie ogranicza się tylko do biernego uczestnictwa, ale też pełni rolę gospodarza (host) dla publiczności przybywającej na festiwal z daleka. Festiwal oprócz tego, że jest wielka ucztą muzyczną, oferuje również wartościowy program wydarzeń towarzyszących. Jego celem jest promowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego z udziałem mieszkańców regionu”.

Pannonica Folk Festival BarciceFestiwal Pannonica został włączony do europejskiej sieci festiwali kulturalnych i został objęty wsparciem promocyjno-marketingowym przysługującym wyróżnionym festiwalom. Organizatorzy Pannonica Folk Festival otrzymali również zaproszenie do udziału w forum EFFE w niemieckim Wiesbaden.

W tej edycji konkursu EFFE Małopolskie należy do ścisłej europejskiej elity regionów o największej liczbie wyróżnionych festiwali. Oprócz Pannonica Folk Festival znak „Remarkable Festival” EFFE 2017-2018 przyznano również pięciu innym małopolskim festiwalom: krynickiemu Festiwalowi im. J. Kiepury oraz czterem festiwalom odbywającym się w Krakowie; Festiwalowi Miłosza, Festiwalowi Kultury Żydowskiej, Miesiącowi Fotografii i Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Etiuda&Anima.
„EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe” jest inicjatywą Stowarzyszenia Festiwali Europejskich (EFA) współfinansowaną przez Unię Europejską.

tekst i zdjęcie: organizatorzy Pannonica Folk Festival

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

 

Reklama