Strona główna Wczoraj i dziś

Panorama Nowego Sącza 1966

Nowy Sącz Wólki panorama 1966
Nowy Sącz 1966. Fot. archiwum prywatne / Twój Sącz

Zdjęcie zakupione na aukcji internetowej – z tyłu opisane ołówkiem: „Nowy Sącz – Wólki, 20.7.66”.

Nie da się już powtórzyć takiego ujęcia – oczywiście poza użyciem drona, z nieco innej perspektywy. Choć przyznamy, że wciąż się zastanawiamy, skąd dokładnie została wykonana fotografia. Naszym zdaniem to rejon ulicy Ogrodowej, gdzieś między ul. Wolskiej, Wrześniowską, może bliżej Wincentego Pola. W każdym razie liczymy na podpowiedzi Czytelników.

A w oddali widzimy oczywiście wieże kolegiaty św. Małgorzaty (po lewej), w środku potężną kamienicę Narutowicza 4 a po prawej stronie zabudowania ul. Jagiellońskiej – fragmenty kamienic 28 i 30. Wieże na prawy skraju zdjęcia to kościół pw. św. Kazimierza.

(jm)

  • twojsaczpl

    Nasz Czytelnik (WK) nadesłał grafikę z prawdopodobnym https://uploads.disquscdn.com/images/bd42c06fde7844296dde82498b9ccabc8bbd5b68f29a98563442bf2b2c43fa9d.jpg miejscem wykonania tej fotografii

  • Czytelnik

    To zdjęcie jest zrobione mniej więcej z miejsca skrzyżowanie ulicy Ogrodowej z ulicą Wrześniowską. Ulica Ogrodowa jest po lewej stronie i idzie w kierunku drzew po lewej stronie. Te drzewa to park Strzelecki. Za tymi drzewami od lewej dom Piszów. Poniżej Kolegiaty nad dachem stodoły dom i jednocześnie plebania kościoła p.w. Św. Kazimierza obok w prawo willa Pietruszewskich. Z tyłu za tą willą jednopiętrowe kamienice Pasionków i Zielińskich z restauracją „Przystań” potem konsumy MO, po prawej trzypiętrowa kamienica Krokowskich. Dalej wcześniej opisana kamienica przy ul. Narutowicza 4.
    Czytelnik