Strona główna Wiadomości

Park-M za 20 mln zł wybuduje w Starym Sączu centrum ogrodnicze

wizualizacja: Park-M

Firma Park-M zapowiada wartą 20 mln zł budowę centrum ogrodniczego przy ul. Trakt św. Kingi w Starym Sączu. Obiekt ma być gotowy w 2020 roku.

– Nowy wielofunkcyjny budynek będzie się składał z części biurowej, zaplecza technicznego i części szklarniowej. Budynek będzie ekologiczny, nisko energetyczny, o powierzchni około 1 ha, zlokalizowany na trzech kondygnacjach. Architekturą będzie nawiązywał do tego czym się zajmujemy. Dodatkowo duży plac sprzedaży, parking i plac manewrowy. Zależy nam aby sam budynek wtopił się w krajobraz Starego Sącza o który powinniśmy dbać – uważa Krzysztof Mróz, prezes firmy.

Park-M centrum ogrodnicze
wizualizacja: Park-M

Założony w 1995 roku Park-M zatrudnia już niemal 500 osób. W Starym Sączu ma centrum ogrodnicze i szkółkę roślin, a biura w Brzeznej. Zajmuje się m.in. zagospodarowywaniem terenów zielonych i architekturą krajobrazu. W ostatnich latach wykonywał zlecenia także dla Urzędu Miasta w Nowym Sączu, ale w portfolio ma szereg realizacji, na czele z trwającą właśnie rewaloryzacją ogrodu górnego Zamku Królewskiego w Warszawie (firma wcześnie pracowała przy ogrodach dolnych Zamku). Park-M wykonywał również m.in. kompleksową rewaloryzację ogrodów i dziedzińca wstępnego w Zespole Pałacowo-Parkowym Branickich w Białymstoku, rewaloryzację parku przy domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czy kompleksową rewaloryzację parku miejskiego w Zakopanem.

wizualizacja: Park-M
(iw), źródło: Urząd Miejski w Starym Sączu
Reklama