Strona główna Wiadomości

Park Rekreacji Przestrzennej już gotowy i czeka na odbiór

Reklama
Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej
Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej przy ul. Nadbrzeżnej ma zostać otwarty jeszcze w sierpniu br. Fot. JO / Twój Sącz

Zakończono już prace związane z przekształceniem dawnego Miasteczka Rowerowego przy ul. Nadbrzeżnej w Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Inwestor – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu – czeka na wymagane prawem odbiory.

MOSiR oczekuje obecnie na wymagane opinie kilku instytucji. – Po ich uzyskaniu będziemy mogli wystąpić do nadzoru budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie – powiedział nam Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nie wiadomo jeszcze kiedy uda się zakończyć wszystkie formalności ale jest szansa, że Park zostanie oddany do użytku jeszcze w sierpniu, przed końcem wakacji. W dniu otwarcia MOSiR zapowiada dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, ale na razie szczegóły nie są znane.

Na niespełna 1-hektarowym terenie dawnego Miasteczka Rowerowego powstało kilka stref do aktywnego wypoczynku, m.in. strefa zabaw dla dzieci, rowerowa, wspinaczki rodzinnej oraz relaksu. Ponadto jest tu siłownia plenerowa, skatepark oraz scena.

Inwestycja kosztowała 2,3 mln zł. Część środków – 1,08 mln zł – pochodziła z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą była firma Jan-Bud z Wielogłów.

(JO)