Strona główna Twoje miasto

Partia Razem za 7-godzinnym dniem pracy

Adrian Zandberg w Nowym Sączu
Konferencja Prasowa Sądeckiego Koła Partii Razem z Adrianem Zandbergiem na temat obywatelskiego projektu ustawy o ustanowieniu 35 godzinnego tygodnia pracy.

Członkowie Zarządu Krajowego Partii Razem promują w Nowym Sączu obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Pracujmy krócej! 7 godzin pracy” oraz chcą równouprawnienia kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym.

W dniu 24 maja br. do Nowego Sącza przyjechał Adrian Zandberg, współzałożyciel oraz członek Zarządu Krajowego Partii Razem. W dniu 26 maja br. do Nowego Sącza przyjedzie Agnieszka Dziemianowicz – Bąk, członkini Zarządu Krajowego Partii Razem i inicjatorka Czarnego Protestu. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w lokalnej kawiarni “Spóźniony Słowik” o godzinie 18.

Adrian Zandberg przyjechał do naszego miasta na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Biznesu WSB-NLU w Nowym Sączu i spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach uczelnianego projektu Dysputy Polityczne WSB-NLU. Agnieszka Dziemianowicz – Bąk przyjedzie z wizytą do naszego miasta na zaproszenie lokalnego Koła Partii Razem.

Wizyta przedstawicieli Zarządu Krajowego Partii Razem na Sądecczyźnie wiąże się ze zbieraniem podpisów wśród mieszkańców miasta pod obywatelskim projektem ustawy o ustanowieniu 35 godzinnego tygodnia pracy. Agnieszka Dziemianowicz – Bąk będzie również mówiła na temat znaczenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym dla poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców Sądecczyzny.

W opinii Adriana Zandberga skrócenie dnia pracy o godzinę ma przyczynić się do poprawy jakości życia pracowników oraz przyspieszyć proces modernizacji polskiej gospodarki. Powołując się na przykłady takich krajów jak Francja, Niemcy, Szwecja i Finlandia Adrian Zandberg przekonywał, że skrócenie czasu pracy nie wiąże się z obniżeniem wynagrodzenia dla pracowników ani z spadkiem dochodów przedsiębiorców.

W trakcie spotkania z Agnieszką Dziemianowicz – Bąk będzie można dowiedzieć się na temat zapisów Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym i ich znaczenia dla jakości życia mieszkańców takich miast jak Nowy Sącz.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Koło Razem Nowy Sącz

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama