Strona główna Twoje miasto

Patrycja Florek z sądeckiej Narciarni dwukrotną triumfatorką III edycji Pucharu Polski w Narciarstwie Alpejskim 2018/2019

Head Cup Rytro 2019
Fot. Beata Lis

W ubiegłą sobotę i niedzielę w Rytrze odbyła się III edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w Narciarstwie Alpejskim HEAD CUP pod honorowym patronatem Prezydenta m. Nowego Sącza Ludomira Handzla. W zawodach wystartowało ponad 120 młodych alpejek i alpejczyków z 29 najlepszych polskich klubów.

Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach; Slalom Gigant – sobota oraz Slalom – niedziela. Obie konkurencje w kategorii Juniorek Młodszych wygrała Patrycja Florek z K.S. Narciarnia Nowy Sącz, która w rankingu sezonowym znacznie wyprzedza swoje rywalki.

Na najwyższym stopniu podium również dwukrotnie stawali: Młodziczka- Maja Woźniczka z K.S. Beskidy oraz Junior Młodszy- Błażej Budz z MitanSki Zakopane.

Pozostali zwycięzcy zawodów to młodzicy: Franciszek Traple z MitanSki oraz Mateusz Kasprzak z MB Team Szczyrk. Nagrody i dyplomy wręczał Prezydent m. Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Pełne wyniki HEAD CUP Rytro

tekst nadesłał Wojciech Wysowski

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama