Strona główna Twoje miasto

PGNiG Obrót Detaliczny pomoże w wymianie pieca na kocioł gazowy

przełącz się na gaz Nowy Sącz

PGNiG Obrót Detaliczny i Miasto Nowy Sącz podpisały porozumienie o współpracy, które ułatwi mieszkańcom wymianę starego, nieekologicznego pieca, na nowoczesny i przyjazny środowisku kocioł gazowy. Dokument podpisali Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Dyrektor Biura Sieci Sprzedaży Południe Paweł Sławek z PGNiG Obrót Detaliczny.

Porozumienie jest elementem kolejnej edycji Programu PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. pod nazwą „Przełącz się na gaz”, który rozpoczął się pod koniec 2017 roku. W jego ramach eksperci Spółki oferują mieszkańcom wsparcie w wymianie systemu ogrzewania na gazowe.

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. oferuje zainteresowanym pomoc w uzyskaniu wszelkich informacji na temat możliwości rozpoczęcia korzystania z gazu sieciowego i szacunkowych kosztach inwestycji. Pracownicy Spółki zapewnią także pomoc partnera technicznego, który m.in.:

– opracuje bezpłatny kosztorys ofertowy budowy lub przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej lub grzewczej (zasilanej paliwem gazowym),

– wykona instalację gazową lub grzewczą (włącznie z dokumentacją),

– wykona instalację centralnego ogrzewania,

– pomoże w uzyskaniu niezbędnych dokumentów powykonawczych (m.in. opinia kominiarska, próba szczelności),

– pomoże w wypełnieniu oraz skompletowaniu dokumentów, umożliwiających uzyskanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji, polegających na zmianie systemu ogrzewania na system ogrzewania gazem,

– złoży w imieniu Konsumenta dokumenty dające możliwość uzyskania dotacji,

– po roku użytkowania przeprowadzi bezpłatną kontrolę okresową stanu technicznego zainstalowanego u Konsumenta urządzenia.

Klienci, którzy chcą skorzystać z usług doradczych, oferowanych w ramach programu „Przełącz się na gaz”, powinni udać się do Biura Obsługi Klienta, które znajduje się przy ul. Lwowskiej 105 w Nowym Sączu. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00.

Więcej informacji na temat programu

tekst nadesłany przez Departament Komunikacji PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama