Strona główna Wiadomości

PKP-PLK gotowe do rozpoczęcia przebudowy wiaduktu przy ul. Zielonej

wkrótce przebudowa wiaduktu przy ul. Zielonej
Ulica Zielona z wiaduktem kolejowym na linii nr 96. Po przebudowie ma mieć 4,2 m wysokości i 10 m szerokości). Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Przebudowa wiaduktu przy ulicy Zielonej, która ma istotne znaczenie dla ruchu kolejowego i drogowego, rozpocznie się w czerwcu – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Już trwa przebudowa torów w rejonie wiaduktu. – W czerwcu wykonawca będzie ściągał przęsła. Zadanie obejmuje min. budowę nowych podpór i przęseł oraz przebudowę torów i montaż rozjazdu – zapowiada Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP-PLK.

Oprócz robót, za które odpowiada kolej, przy ul. Zielonej będą pracować drogowcy. Jezdnia zostanie nieco obniżona, a przejazd pod wiaduktem po modernizacji będzie możliwy dwoma pasami ruchu o łącznej szerokości 6 metrów. Przebudowane zostanie również przejście dla pieszych.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu to część prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP – Polskie Linie Kolejowe na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Wymieniane są tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa również przebudowa peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. W ramach prac wykonano m.in. remont mostu kolejowego w Grybowie, odnowiono perony na stacji w Ptaszkowej i przystanku w Mszalnicy.

Łączna wartość robót w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” wynosi 62 mln zł netto. – Zasadniczym celem prac jest zwiększenie kolejowej dostępności regionów atrakcyjnych turystycznie – podkreślają PKP-PLK.

(edred)

Reklama