Strona główna Z kraju

PKP-PLK: Stuletni wiadukt w Ptaszkowej koło Nowego Sącza będzie przebudowany

Stuletni wiadukt na linii Tarnów – Muszyna zostanie przebudowany.  Prace zapewnią sprawniejsze kursowanie pociągów. Trzykrotne poszerzenie obiektu zagwarantuje wygodniejszą i bezpieczniejszą komunikację drogową. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 6 mln zł netto na przebudowę. To kolejna inwestycja między Grybowem a Kamionką Wielką. Już wykonano prace za blisko 70 mln zł netto.

Bezpieczeństwo na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna, zwiększy modernizacja wiaduktu w Ptaszkowej. Prace zostaną zrealizowane w III kwartale 2019 r. Wąski obiekt, mający blisko 100 lat, zostanie całkowicie przebudowany, co usprawni nie tylko ruch kolejowy, ale także drogowy. Wiadukt będzie 3-krotnie poszerzony, tj. z 4 m do 12 i umożliwi jazdę w obu kierunkach, po dwóch pasach ruchu ( dotychczas tylko po jednym ). Do dyspozycji pieszych będą dwa chodniki po 2 m. Kierowcy wszystkich aut płynnie przejadą pod wiaduktem.

Przebudowę wiaduktu w Ptaszkowej za 5,7 mln zł netto wykona Firma Nowak – Mosty Sp z o.o. w latach 2018 – 2019.

Przebudowa wiaduktu w Ptaszkowej, to kolejna inwestycja PLK na trasie Tarnów – Muszyna. W bieżącym roku, pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką, zakończono prace za ok.70 mln zł. Dzięki nim, pasażerowie od lipca br. korzystają z wygodniejszych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy, a pociągi jeżdżą zmodernizowanym torem. Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Będą także następne inwestycje za 56 mln zł na odcinku Grybów – Kamionka. PLK wymienią tor, przebudują peron w Mszalnicy oraz wiadukt w Ptaszkowej. Zwiększą poziom bezpieczeństwa na 22 przejazdach kolejowo-drogowych.

Inwestycje realizowane są w ramach projektu za 300 mln zł netto: „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna”, zaplanowanego do 2023 r. Finansowane zapewnia budżet państwa. Efektem prac będzie ułatwienie dostępu do małopolskich atrakcji turystycznych na południu regionu.

tekst: Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Reklama