Strona główna Wiadomości

Płyta Dworca Autobusowego MDA wyremontowana. Odjazdy z nowych stanowisk

Nowe wiaty przystankowe na Dworcu Autobusowym MDA w Nowym Sączu. Fot. TK / Twój Sącz

W ramach prowadzonych prac remontowych na Dworcu Autobusowym w Nowym Sączu, w nocy z 8 na 9 czerwca br. nastąpi uruchomienie głównej płyty manewrowej wraz z wjazdem od al. Wolności i wyjazdem do ul. Długosza – poinformowała w komunikacie spółka Małopolskie Dworce Autobusowe.

Remont placu manewrowego dworca trwa od września ubiegłego roku. Do tej pory wykonano niezbędne instalacje i nową, betonową nawierzchnię. W drugim etapie, który właśnie się zakończył, powstało osiem peronów z wiatami przystankowymi, siedem stanowisk dokujących na placu Dąbrowskiego oraz dwa stanowiska dla wysiadających (przy budynku dworca).

Od soboty odjazdy autobusów będą odbywać się już z nowych stanowisk (nowa będzie także ich numeracja).

Remont placu manewrowego dobiega końca

To jeszcze nie koniec robót. W trzecim, ostatnim etapie wykonany zostaną: remont nawierzchni ulicy Dąbrowskiego oraz trzy kolejne wiaty przystankowe. – Ukończenie tych prac przewidziane jest na przełom lipca i sierpnia – informuje Biuro Prasowe Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

MDA nie podaje kiedy – i czy w ogóle – zrealizują projekt nowego budynku dworca, którego realizację zapowiadano już kilka lat temu.

Zarządzające także dworcem w Krakowie Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. (wcześniej Regionalne Dworce Autobusowe w Krakowie) to spółka należąca w większości do Województwa Małopolskiego. MDA kupiły w 2012 roku dworzec autobusowy w Nowym Sączu (prawo jego wieczystego użytkowania) za ponad 7 milionów złotych od likwidowanej, upadłej spółki PKS Nowy Sącz.

(JO)