Strona główna Wiadomości

PO: Sączowi potrzebna jest zmiana

PO
Poseł Andrzej Czerwiński (z lewej) i radny sejmiku małopolskiego Leszek Zegzda. Fot. JO / Twój Sącz

Nowosądecki zarząd Platformy Obywatelskiej zdecydował, że w drugiej turze wyborów prezydenta Nowego Sącza poprze Ludomira Handzla.

Sączowi potrzebna jest zmiana na stanowisku prezydenta – mówił dziś (24 listopada) na konferencji prasowej Andrzej Czerwiński, poseł PO i członek małopolskiego zarządu regionu tej partii. Jak oświadczył, liczący 12 osób nowosądecki zarząd PO podjął tę decyzję „jednomyślnie”. – Prosimy o zaangażowanie w drugą turę, to niezwykle ważne, żeby pójść do wyborów – apelował Czerwiński. Tłumaczył jednocześnie nieobecność na konferencji niedawnego kandydata PO na prezydenta miasta – Grzegorza Fecki – jego ważnymi sprawami zawodowymi.

Wybór prezydenta to nie jest wybór polityczny, to wybór dobrego gospodarza miasta – podkreślał Leszek Zegdza, ponownie wybrany na radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Trzeba przerwać układ powiązań, jaki funkcjonuje w Nowym Sączu. Jeśli będzie on kontynuowany miasto będzie popadać w coraz większy marazm. Jest czas na zmiany, większość ludzi to doskonale czuje – tłumaczył poparcie dla Ludomira Handzla. Zapewniał jednocześnie, że do tej pory nie było jakichkolwiek rozmów z Handzlem na temat obsady stanowisk przez ludzi PO w przypadku jego ewentualnej wygranej.

Do tej pory swojego jednoznacznego poparcia dla jednego z dwóch kandydatów nie wyrazili dwaj pozostali uczestnicy walki o fotel prezydenta Nowego Sącza – Kazimierz Fałowski i Artur Czernecki. Czernecki w podziękowaniach dla wyborców napisał do tej pory jedynie: Szanując prawa demokracji mam nadzieję, że druga tura wyborów przyniesie oczekiwane przez większość mieszkańców zmiany w naszym mieście.

W niedzielę 30 listopada w drugiej turze wyborów prezydenta miasta zmierzą się ubiegający się o reelekcję Ryszard Nowak (otrzymał w pierwszej turze 12 335 głosów – 37,7 %)  oraz Ludomir Hadzel (Koalicja Nowosądecka, 10 287 głosów – 31,4 %). Kandydat Platformy Obywatelskiej Grzegorz Fecko w pierwszej turze wyborów 16 listopada uzyskał trzeci w kolejności wynik. Poparło go 5 477 osób (16,7 % wyborców).

JO

Reklama