Strona główna Wiadomości

Po sześciu przetargach w końcu wyłoniono wykonawcę remontu kładki nad ul. Nawojowską

Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Oferta firmy Log-Bud z Krynicy Zdroju została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na remont kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. Prace mają być wykonane za niespełna 0,5 mln zł do 21 czerwca 2019.

Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w szóstym postępowaniu przetargowym – wcześniejsze były unieważniane z powodu braku ofert lub propozycji znacznie przekraczających budżet zamawiającego. Dopiero zwiększenie środków w budżecie miasta przeznaczonych na inwestycję oraz wydłużenie terminu wykonania robót pozwoliły na rozstrzygnięcie przetargu.

W rozstrzygniętym właśnie postępowaniu oferty złożyło sześć firm. Najtańsza proponowała 417 tys. zł a najdroższa – 901 tys. zł. Za najkorzystniejszą uznano propozycję Firmy Usługowej Log-Bud Diana Bogucka z Krynicy-Zdroju za 497 535,20 zł i z 5-letnią gwarancją jakości na wykonane roboty budowlane.

Przejście między ulicą Grota-Roweckiego i m.in. Szkołą Podstawową nr 7 a pawilonem Piast, Centrum Handlowym Europa i Osiedlem Millenium jest w fatalnym stanie technicznym od wielu lat. W ramach remontu będą wykonane m.in. wymiana nawierzchni schodów i ich elementów stalowych oraz odnowienie poręczy.

(JO)