Strona główna Wiadomości

Pociągi retro od maja na małopolskich szlakach. Rusza sprzedaż biletów

Reklama
rusza rezerwacja biletów na przejazdy pociągów retro
Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W piątek 19 kwietnia wieczorem rusza rezerwacja biletów na tegoroczne kursy pociągów retro po trasach kolejowych Małopolski. Wśród nich m.in. kursy z Nowego Sącza do Chabówki (wszystkie niedziele lipca) oraz z Nowego Sącza do Krynicy (co niedzielę w sierpniu).

To już piąta edycja projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei otrzymało na ten cel dotację w wysokości 350 tys. zł w ramach konkursu Województwa Małopolskiego “Małopolska Gościnna”. Projekt ma na celu także promocję atrakcji turystycznych Małopolski, do których przyjadą turyści w zabytkowych wagonach z epoki. Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, należącym do PKP Cargo. Wśród parowozów, które poprowadzą składy są Ty2-911, TKt48-191 oraz Ty42-107.

Przejazdy rozpoczynają się już w maju od kursów z Chabówki do Żywca oraz Kasiny Wielkiej. W Nowym Sączu pierwszy w tym sezonie pociąg retro zobaczymy 25 maja (kurs do Krynicy oraz przejazd Krynica – Muszyna). Dzień później zabytkowym składem będzie można pojechać z naszego miasta do skansenu kolejowego w Chabówce.

Między Nowym Sączem a Chabówką pociąg kursował będzie również w cztery niedziele lipca. Natomiast w cztery niedziele sierpnia odbędą się przejazdy na trasie Nowy Sącz – Krynica. Zabytkowe wagony w tym przypadku będą prowadzone przez spalinową lokomotywę SP42.

W Nowym Sączu zabytkowy skład pojawi się także 21 września (przejazd do Muszyny), 22 września (do Biecza) oraz w Święto Niepodległości 11 listopada (kursy z i do Chabówki).

Pełny rozkład jazdy oraz rezerwacja biletów dostępna od 19 kwietnia od godziny 20:00 na stronie kolejegalicyjskie.pl

(JO)

Reklama