Strona główna Wiadomości

Pociągi retro: W tym roku rekordowa liczba kursów

Reklama
Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej
Maj 2016. Pociąg retro na trasie z Nowego Sącza do Biecza. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei otrzymało rekordowy grant na organizację III edycji projektu “Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Za 400 tys. zł dofinansowania od Województwa Małopolskiego w tym roku po małopolskich torach pociągi retro przejadą aż 42 razy.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które wraz ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce od wielu lat organizuje przejazdy zabytkowymi składami, otrzymało tym razem 400 tys. zł dofinansowania od Województwa Małopolskiego. Dotacja pochodzi z corocznego konkursu na realizację przedsięwzięć związanych z turystyką „Małopolska gościnna”. W ubiegłym roku przejazdy dofinansowano kwotą 380 tys. zł a w 2015 NSMK otrzymało na ten cel 200 tys. zł.

Jak poinformowano na stronie internetowej Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, tegoroczne imprezy projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej to aż 42 kursy po najpiękniejszych zakątkach Małopolski.

Według wstępnych informacji sprzedaż biletów na przejazdy (połączone z dodatkowymi atrakcjami jak występy zespołów, poczęstunki czy konkursy dla pasażerów) ruszy już 12 marca na stronie internetowej projektu.

Pociągi turystyczne z historycznym taborem wielokrotnie pojawią się w samym Nowym Sączu. Tu będzie stacja początkowa kursów m.in. do Gorlic (3 maja), Tarnowa (13 maja), Piwnicznej (14 maja), Krynicy (27 maja). W każdą z pięciu niedziel lipca oraz trzy niedziele w sierpniu zabytkowy skład przejedzie malowniczą trasą Nowy Sącz – Chabówka – Nowy Sącz. 23 września ze stacji w Nowym Sączu pociąg retro wyruszy do Biecza, dzień później do Muszyny, 25 października do Piwnicznej a 11 listopada znowu do Chabówki.

(JO)

Reklama