Strona główna Twoje miasto

Pociągiem retro z Nowego Sącza do Muszyny, Krynicy, Żegiestowa oraz Biecza i Gorlic

Reklama

pociągiem retro na Jarmark Muszyński

W sobotę, 21 września, wyjątkowy pociąg pojedzie z Nowego Sącza do Muszyny na coroczny Jarmark Muszyński, a następnie odwiedzi dwa znane uzdrowiska: Żegiestów oraz Krynicę – Zdrój. Pociąg okolicznościowy połączony będzie z obchodami 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Na dworcu PKP w Nowym Sączu odtworzona zostanie – w formie rekonstrukcji przy udziale członków nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego – słynna herbaciarnia, którą w 1915 r. uruchomili sądeccy kolejarze.

Kolejnego dnia, w niedzielę 22 września, zabytkowy pociąg przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie udział w plenerowej imprezie miejskiej i innych atrakcjach przygotowanych dla turystów i mieszkańców.

W programie atrakcji przewidziano również m.in. ciekawy program aktywizujący przygotowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu, w tym zwiedzanie średniowiecznego Miasta Biecz, występy muzyczne w pociągu i na stacjach, degustację dań kuchni regionalnej. Głównym elementem przejazdu będzie zwiedzanie historycznych atrakcji miasta Biecza w towarzystwie przewodników.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów.

Przejazdy pociągiem na trasie z Muszyny do Krynicy i Żegiestowa oraz z Biecza do Gorlic są ogólnodostępne!

Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.