Strona główna Wczoraj i dziś

Pocztówki PRL: Pozdrowienia z Nowego Sącza (odc. 3)

Reklama

Tutaj poprzednie odcinki: [Pocztówki PRL: Pozdrowienia z Nowego Sącza (odc. 1)] [Pocztówki PRL: Pozdrowienia z Nowego Sącza (odc. 2)]

pocztówki z Nowego Sącza
Fragment zamku z XIV wieku odbudowanego po zniszczeniu w XVII w. i ostatnio zrekonstruowanego. Baszta Kowalska. wg fotografii barwnej K. Kaczyńskiego / Biuro Wydawnicze “Ruch”

Moc pozdrowień dla miłej Koleżanki przesyła Andrzej. P.S. Czesiu za nieopisywanie przepraszam ale jestem na delegacji i trudno mi jest coś więcej napisać będę się starał Ciebie odwiedzić w najbliższym czasie do zobaczenia (adresat: Czesława P.)

Liceum Pedagogiczne. fot. L. Święcki / Biuro Wydawnicze “Ruch”

Moi Kochani! Okolica śliczna ale brak słońca. Wyżywienie nie najgorsze. Rybakom ryby “nie biorą” mają z tego powodu straszne zmartwienie. Ja wypoczywam i staram się o niczym nie myśleć. (adresat: Ob. Julia O. ul. Pijarów Kraków)

Gotycka kamienica z XV w. – obecnie Muzeum Ziemi Sądeckiej. W głębi wieże kolegiaty. wg fotografii barwnej K. Kaczyńskiego / Biuro Wydawnicze “Ruch”

23.VII.1970 r. Najlepsze pozdrowienia z pięknego Nowego Sącza – celu miłej wycieczki życzy Miłej Pani zawsze życzliwy Krzysztof (adresat: Wielmożna Pani Rozalia B. Lublin)