Strona główna Twoje miasto

Podpisano porozumienie między Nowym Sączem, Chełmcem i Podegrodziem w sprawie budowy ścieżki rowerowej

Reklama

porozumienie w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż wałów przeciwpowodziowych Dunajca

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski i Podegrodzia Stanisław Banach podpisali porozumienie w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż wałów przeciwpowodziowych Dunajca.

To konkretne działanie, które łączy trzy gminy – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Nic tylko się cieszyć z takiej współpracy. Pierwszy odcinek już mamy, teraz wspólnie będziemy się starać o dofinansowanie odcinka przebiegającego w granicach Nowego Sącza i gminy Podegrodzie. 

Jest to list intencyjny w sprawie budowy dalszej części ścieżki w stronę Nowego Sącza i Podegrodzia. Plan jest taki, żeby ta ścieżka połączyła most heleński z mostem świętej Kingi – powiedział wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. – Jest to oferta nie tylko dla mieszkańców, ale też dla turystów, którzy korzystają ze ścieżki EuroVelo.

Podpisane porozumienie trafi teraz na biurko Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. W planach jest budowa 3 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej na terenie Miasta Nowego Sącza od mostu heleńskiego w kierunku Świniarska i 4 kilometrów ścieżki na terenie gminy Podegrodzie w kierunku mostu świętej Kingi.

Chętnie przyłączamy się do tej wspólnej inicjatywy wójta gminy Chełmiec i prezydenta Nowego Sącza – przekonywał wójt gminy Podegrodzie Stanisław Banach. – Jest to bardzo istotna inwestycja dla gminy Podegrodzie i konsekwentnie chcemy dążyć do tego by ta ścieżka rowerowa powstała.

Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście przejechali na elektrycznych hulajnogach ścieżką rowerową.

Planowany przebieg trasy

W otwarciu uczestniczyli również kierownik Działu Grantów Fundacji Sądeckiej Aleksandra Malińska, radna Powiatu Nowosądeckiego Joanna Stawiarska oraz przewodniczący Rady Gminy Chełmiec Wiesław Szołdrowski.

tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza