Strona główna Twoje miasto

Podsumowanie roku 2014 w Wyższej Szkole Biznesu – NLU

Czas na podsumowanie wydarzeń 2014 roku w Wyższej Szkole Biznesu – NLU w Nowym Sączu. Tyle się działo, że aż trudno w to uwierzyć. Rok 2014 był okresem niełatwym – jesienią 2013 roku rozpoczęto gruntowną modernizację Uczelni i wszystkich sfer jej działalności. Wiązało się to wielokrotnie z koniecznością podejmowania trudnych i niepopularnych decyzji oraz wdrażaniem radykalnych działań. Udało się zrobić wiele, ale równie dużo pracy jest jeszcze przed pracownikami Wyższej Szkoły Biznesu- NLU.

Z drugiej strony mijający rok był czasem wyjątkowym i niezwykle perspektywicznym – udało się z sukcesem zakończyć rozpoczęte w poprzednich latach działania rozwojowe oraz rozpocząć kilka całkiem nowych. W 2014 roku:
– Rozpoczęto realizację najnowszego projektu edukacyjnego pod nazwą Cloud Academy, dzięki któremu już niedługo powszechne stanie się uczestnictwo on-line w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie posiadającego dostęp do Internetu.
– Otworzono Park Technologiczny 3.0 MMC Brainville, który powstał w ramach projektu „Miasteczko Multimedialne” (więcej informacji: www.brainville.pl)
– Pracownicy WSB-NLU brali udział w wielu wydarzeniach służących promocji i rozwojowi Uczelni, takich jak Targi Pracy i Edukacji w Katowicach, Targi Edukacji i Pracy w Nowym Sączu, Targi Edukacji Nowoczesnej w Krakowie, ICT Proposer’s Day 2014 we Florencji, czy Małopolski Festiwal Innowacji).
– W listopadzie, w partnerstwie z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie, wystartowali w programie „Małopolska – tu technologia staje się biznesem” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W ramach uczestnictwa zorganizowano kolejną edycję słynnego widowiska multimedialnego, tym razem pod nazwą „Potęga Inspiracji – Potęga Informatyki 5”. Dzięki pełnemu zaangażowaniu niezwykle zdolnych studentów Wyższej Szkoły Biznesu – NLU tegoroczny event zebrał rekordowo pozytywne opinie a przeszło 1500 Uczestników mogło w widowiskowy sposób doświadczyć potęgi informatyki.
W tym roku równie mocno jak w działalność na rzecz rozwoju branży IT angażowano się w akcje charytatywne:
– W czerwcu został zorganizowany Run For Smile, podczas którego promowany był aktywny tryb życia oraz zbiórka datków na wsparcie leczenia małego Piotrusia chorego na przepuklinę mózgowo rdzeniową (udało się zebrać ponad 3 tys. zł
– Podczas International Cooking Day zorganizowanego przez zagranicznych studentów WSB-NLU, oprócz serwowania pysznych potraw, zorganizowano również zbiórkę na rzecz małej Julki chorej na nowotwór (podopiecznej Sursum Corda) – w ciągu zaledwie godziny uzbierano ponad tysiąc złotych.
– Dzięki organizacji wydarzenia „Dwa wymazy i do bazy” do bazy DKMS Polska przybyło ponad 100 osób zarejestrowanych jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
– Razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zorganizowano zbiórkę pieniędzy ( około 800 zł) oraz prezentów dla dzieci z najuboższych rodzin.

W październiku bieżącego roku, podczas uroczystej graduacji 300 studentów i studentek WSB-NLU z najwyższą średnią, w rytmach takich przebojów jak „Celebration” i Getting stronger” odebrało dyplomy ukończenia studiów. Równocześnie podczas tegorocznej inauguracji przeszło 700 nowych studentów Uczelni rozpoczęło rok akademicki 2014/2015.

Działano równie aktywnie na polu promocji przedsiębiorczości oraz myślenia obywatelskiego. W ramach Sądeckiej Agory w Wyższej Szkole Biznesu – NLU goszczono wielu znanych polityków, m.in. Janusza Korwina Mikke, Grzegorza Fecko, Andrzeja Dudę czy Kazimierza Fałowskiego, w grudniu 2014 r. zainaugurowano również kolejną edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”, którego celem jest kształtowanie aktywnych, przedsiębiorczych i odpowiedzialnych postaw wśród młodzieży oraz promocja Sądecczyzny (warto podkreślić, że projekt w październiku 2014 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny Samorząd 2014” w kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości”, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich).

Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz studentów w 2014 roku udało się zrealizować wiele ambitnych celów. Pracownicy Uczelni zapewniają, iż rok 2015 będzie równie aktywny, a nawet bogatszy o wiele ciekawych projektów.

Ewelina Łasińska, Wyższa Szkoła Biznesu – NLU w Nowym Sączu
Podsumowanie WSB-NLU
Fot. WSB-NLU
Reklama