Strona główna Wiadomości

Pół wieku koktajl baru

koktajl bar Twój Sącz
Koktajl bar przy Lwowskiej ma już 50 lat. Fot. Z/Twój Sącz

Jeden z najstarszych lokali działających w mieście, koktajl bar na rogu Lwowskiej i Sobieskiego ma już 50. lat! Otwarto go 1. maja 1964 roku.

Lokal odwiedza już kilka pokoleń Sądeczan. Obecnie, pod nazwą „Stary Coctail Bar” prowadzi go Wincenty Żygadło, kierujący także drugim popularnym koktajl barem, na ulicy Wałowej. Niestety panWincenty nie posiada żadnych archiwalnych materiałów z okresu powstania lokalu przy Lwowskiej 4. Liczymy, że może ktoś z naszych czytelników pochwali się jakąś pamiątką związaną z historią tego miejsca.

Już w czwartek 1 maja w „starym” koktajl barze będą świętować pół wieku działalności w tym samym miejscu. Rano zaserwowany będzie tort urodzinowy, a przez cały dzień goście będą mogli skosztować wyrobów firmy z 50-procentową zniżką. Najmłodsi mogą liczyć na urodzinowe baloniki.

Zachęcamy do podzielenia się w komentarzach wspomnieniami z koktajl baru. Czy rzeczywiście kawa mrożona była i jest tam tak wspaniała? Czy lody melba smakowały jak nigdzie indziej? Czy właśnie tam chodziło się na randki? Czy wciąż odwiedzacie ten lokal? Czekamy na wpisy.

(JO)

 

Reklama