Strona główna Wiadomości

Pola Nadziei: Rekordowa zbiórka na rzecz rozbudowy Sądeckiego Hospicjum

pola Nadziei Nowy Sącz 2018
Niedzielna zbiórka w ramach akcji Pola Nadziei przed Bazyliką św. Małgorzaty. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Ponad 70 tysięcy złotych zebrano w niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” – zbiórki przeznaczonej na rzecz Sądeckiego Hospicjum – poinformowali organizatorzy kwesty.

Pod kościołami Nowego Sącza oraz Starego Sącza, Piątkowej, Wielogłów, Librantowej, Nawojowej i Świniarska około stu woluntariuszy zbierało datki, rozdając za nie żonkile – symbole opieki hospicyjnej. Prowadzona po raz piętnasty w naszym mieście akcja wspiera planowaną rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

W poniedziałek organizatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” podliczyli datki, dziękując wszystkim za wsparcie. Zaznaczyli również, że to jeszcze niepełna kwota, bowiem zaplanowano kilka mniejszych zbiórek.


Tegoroczna zbiórka jest rekordowa w historii dotychczasowych kwest w ramach Pól Nadziei. W zeszłym roku zebrano niemal 56 tys zł. W 2016 roku było to ponad 41 tys. zł, a w 2015 roku – ponad 38 tys. zł.

Sądeckie Hospicjum działa przy ul. Nawojowskiej od 2012. Zbudowano je i wyposażono dzięki darczyńcom oraz środkom unijnym na działce przekazanej nieodpłatnie przez Miasto. W hospicjum świadczona jest bezpłatna opieka medyczna, pielęgnacyjna, duchowa, psychologiczna, fizjoterapeutyczna. Koszty funkcjonowania placówki pokrywane są m.in z podatkowego odpisu 1%, zbiórki Pola Nadziei oraz akcji Ziarnko Gorczycy.

(JO)