Strona główna Wiadomości

Pola Nadziei: Znakomity efekt zbiórki

Pola Nadziei Nowy Sącz 2017
Niedziela 30 kwietnia 2017. Zbiórka w ramach akcji Pola Nadziei. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

– Tegoroczny dochód z akcji charytatywnej Pola Nadziei jest naprawdę imponujący. Sądeczanie do puszek z żonkilem – symbolem opieki hospicyjnej – wrzucili w tym roku 55 623,93 zł – poinformowało organizujące zbiórkę Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

Zbiórka była prowadzona w niedzielę 30 kwietnia pod kościołami w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Piątkowej i Librantowej. Wolontariusze w zamian za datki na Sadeckie Hospicjum rozdawali żonkile i specjalne kartki, wykonane przez dzieci w ramach konkursu „Żonkilowa Kartka”. Datki będą przeznaczone na działalność uruchomionego w tym roku w Sadeckim Hospicjum Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla przewlekle chorych.

– Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze podziękowania – podkreśla Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum.

W tegorocznej edycji Pól Nadziei wolontariuszami byli: słuchacze szkół ŻAK, Zespół Regionalny „SĄDECZOKI” pod opieką Barbary Sławeckiej oraz rodziców, Zespół Regionalny „PIĄTKOWIOKI ” z Nowego Sącza, I Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu pod opieką Małgorzaty Jawor i Teresy Szewczyk, Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu pod opieką Małgorzaty oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu pod opieką Dominiki Olech i Justyny Sowińskiej, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych pod opieką Małgorzaty Matląg oraz Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, zuchy i harcerze z IV nowosądeckiej drużyny wielopoziomowej „Trzy Żywioły” z opiekunami i rodzicami z Zabełcza, młodzież z parafii Jana Pawła II, młodzież z Zespołu Szkół w Świniarsku pod opieką Małgorzaty Surowiak, Zarząd osiedla Dąbrówka, TKKF w Nowym Sączu, wolontariusze ze Stowarzyszenia „Tradycja i Przyszłość” pod opieką radnego Andrzeja Bodzionego oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

Sądeckie Hospicjum działa przy ul. Nawojowskiej od 2012. Zbudowano je i wyposażono dzięki darczyńcom oraz środkom unijnym na działce przekazanej nieodpłatnie przez Miasto. W hospicjum świadczona jest bezpłatna opieka medyczna, pielęgnacyjna, duchowa, psychologiczna, fizjoterapeutyczna. Koszty funkcjonowania placówki pokrywane są m.in z podatkowego odpisu 1%, zbiórki Pola Nadziei oraz akcji Ziarnko Gorczycy.

W zeszłym roku w ramach akcji Pola Nadziei zebrano w Nowym Sączu i okolicach ponad 41 tys. zł, a w 2015 roku – ponad 38 tys. zł.

(iw)

Reklama