Strona główna Wiadomości

Policja remontuje nowy komisariat ale jeszcze nie wie, kiedy go otworzy

Reklama
Tu będzie nowy komisariat policji w Nowym Sączu
W budynku po Straży Granicznej przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich rozpoczęto prace remontowe na potrzeby komisariatu policji. Fot. JO / Twój Sącz

W piątek rozpoczęto prace remontowo-adaptacyjne budynku po Straży Granicznej w którym ma powstać nowy Komisariat Policji Centrum. Na razie nie wiadomo, kiedy placówka rozpocznie działalność.

Całość modernizacji ma kosztować około 6,5 mln zł. Obecnie trwa wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. 250 tys. zł na roboty przekazało miasto (poprzez ustanowiony przez prezydenta Nowego Sącza Fundusz Wsparcia Policji).

– Utworzenie komisariatu w centrum miasta i tym samym łatwiejsza dostępność obiektów policyjnych dla mieszkańców stanowi priorytet sądeckiej komendy od 2014 roku – podkreśla Anna Walczewska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W mieście pojawiły się jednak głosy mówiące, że tworzenie nowego komisariatu oddalonego o niespełna 1,5 kilometra od obecnej siedziby nowosądeckiej policji przy ul. Grottgera jest błędem. – Tymczasem komisariat bardziej by się przydał po drugiej stronie rzeki Kamienicy, w zakorkowanej części miasta, do której trudno dotrzeć w godzinach szczytu – mówił “Gazecie Krakowskiej” na początku roku były radny Artur Czernecki.

Na terenie Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej (utworzonego po zlikwidowanym z końcem 2013 roku Karpackim Oddziale Straży Granicznej) działa już policyjne zaplecze warsztatowo-naprawcze pojazdów. Tutejsza okręgowa stacja kontroli pojazdów obsługuje tabor zarówno Policji jak i Straży Granicznej.

– Utworzenie nowego komisariatu nie tylko przybliży funkcjonariuszy do mieszkańców ale także usprawni pracę jednostki – zapowiada Anna Walczewska nie podając jednocześnie, od kiedy nowy komisariat mógłby zacząć działać.

(JO)