Strona główna Twoje miasto

Policja zaprasza dzieci na „Dni otwarte”

odciski palców
Tak było w zeszłym roku – na pamiątkę spotkania każde dziecko odbiło swoje odciski palców na specjalnie do tego celu przygotowanym dyplomie. Fot. KMP w Nowym Sączu

Kolejny raz Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zaprasza na dni otwarte, organizowane w ramach bezpiecznych ferii.

W dniach 20 i 27 stycznia 2016 roku dzieci będą miały okazję odwiedzić tutejszą jednostkę Policji, zapoznać się z metodami pracy funkcjonariuszy czy przypomnieć sobie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Takie dni to dla dzieci ogromna frajda. Nasi mali goście mają okazję zobaczyć miejsca, do których nikt z poza Policji nie ma na co dzień dostępu oraz zapoznać się z metodami pracy funkcjonariuszy.

Każde dziecko może z bliska przyjrzeć się w jaki sposób zbierane są ślady na miejscu zdarzenia przez technika kryminalistyki i wysłuchać na czym polega jego praca, jak również odbić swoje linie papilarne na specjalnie przygotowanym dyplomie, który zabierze ze sobą.

Ponadto policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego przypominają najmłodszym zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz omawiają zagrożenia, na które mogą być narażeni podczas ferii. Przypominają też zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i zachowania się w jej pobliżu.

Nasi goście mają również okazję poznać sprzęt jakim w służbie posługują się sądeccy policjanci oraz uczestniczyć w konkursach z zakresu bezpieczeństwa. Każdy uczestnik dni otwartych dostaje też od policjantów drobny prezent!

Na zgłoszenia uczestnictwa dzieci czekamy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu: 18 442-43-28/36

tekst przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu
Reklama