Strona główna Twoje miasto

Policja: Zatrzymaj się i żyj!

Zatrzymaj Się i Żyj Nowy Sącz

Długi weekend, a także ostatnie godziny przed nim, to zawsze czas, kiedy spieszymy się bardziej niż zwykle, jesteśmy zabiegani i roztargnieni. Na ulicach panuje też większy ruch, przez co wzrasta ilość zagrożeń dla pieszych. Dlatego sądeccy policjanci w trakcie długiego weekendu w ramach akcji „Zatrzymaj Się i Żyj” uświadamiali przechodniom, że myśląc o długim wolnym, nie powinni zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Sądeccy policjanci w dzień poprzedzający Boże Ciało, a także przez cały długi weekend, prowadzili na terenie miasta wzmożone działania w rejonie przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze zwracali uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzali czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

Kierujący i piesi, którzy stosowali się do zasad i przepisów ruchu drogowego, byli nagradzani słodkościami przez przedstawicielkę Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Rozdawano również odblaski, a policjanci przypominali o obowiązku noszenia ich po zmroku, poza obszarem zabudowanym.

tekst i zdjęcie Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Reklama