Strona główna Wiadomości

Położą ostatnią warstwę asfaltu na Nadbrzeżnej

Reklama
remont nadbrzeżnej
Remont ul. Nadbrzeżnej rozpoczął się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Fot. TK / Twój Sącz

W najbliższy czwartek 16 kwietnia 2015 roku , od godz. 6.00 do godziny 15.00 w związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej na jezdni, ulica Nadbrzeżna zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Prażmowskiego do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów – poinformował Urząd Miasta Nowego Sącza.

Remont ul. Nadbrzeżnej trwał od września ubiegłego roku, ale prace na ostatnim odcinku zakończyły się praktycznie w grudniu. W lutym dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył naszemu portalowi, że dokończenie robót uniemożliwia zimowa aura, zapowiadając kontynuację „jak będzie ciepło” (więcej o tym)

Dziś Urząd Miejski ani Zarząd Dróg nie podają powodów opóźnienia, poinformowano jedynie o zamknięciu ulicy w związku z kończeniem remontu.

Objazdy 16 kwietnia będą prowadzone ul. Kilińskiego – Krańcową – Lwowską. Możliwy będzie dojazd od strony ul. Prażmowskiego do Szkoły Podstawowej nr 20 i Gimnazjum nr 5 zlokalizowanych przy ul. Nadbrzeżnej. Informacja o kursowaniu komunikacji zbiorowej będzie dostępna na stornie internetowej MPK Sp. z o.o.

Remont Nadbrzeżnej rozpoczął się pod koniec września ubiegłego roku. Prace prowadzono na niemal kilometrowym odcinku od ul. Krańcowej do Prażmowskiego (z wyłączeniem wjazdu na skrzyżowanie). Wykonano część nowej nawierzchni i chodników, przebudowano kanalizację, przełożono sieci energetyczne i teletechniczne, wybudowano zatoki dla aut oraz wytyczono ścieżkę rowerową. Przetarg na wykonanie robót wygrała nowosądecka firma ZBD, oferując cenę 2,5 mln złotych. Prace według planu miały trwać 75 dni.

(z)