Strona główna Wiadomości

Poseł PiS: Występ muzyka ugodzi w dobre imię miasta

zespół Video - protest parlamentarzysty PiSPoseł Piotr Naimski zainteresował się występem Wojciecha Łuszczykiewicza, gitarzysty i wokalisty pop-rockowego zespołu Video, na imprezie Imieniny Miasta Nowego Sącza. Według parlamentarzysty muzyk nie zasługuje na zaproszenie, a ” jego występ godziłby w dobre obyczaje, dobre imię miasta i jego mieszkańców”.

Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nowosądeckiego i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, upublicznił właśnie list, jaki wystosował w tej sprawie. Wysłał go do prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka (także członka Prawa i Sprawiedliwości), organizatora koncertu Imieniny Miasta, na którym ma wystąpić m.in. Wojciech Łuszczykiewicz i jego grupa Video.

„Nie próbuję oceniać dorobku artystycznego pana Łuszczykiewicza, bo wszak nie moja to rola. Nie mogę jednak nie wyrazić swojego oburzenia pomysłem, aby w uroczystościach uczestniczył ktoś, kto znany jest ze szkalowania, obrażania i wyśmiewania wartości i symboli ważnych dla Polaków i brał udział w prowokacjach wymierzonych w śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że występy tego pana podważałyby dobre imię władz Nowego Sącza i po prostu obrażały mieszkańców naszego miasta”

– napisał parlamentarzysta.

Poseł przyznaje, że został zainspirowany wcześniejszym, utrzymanym w podobnym tonie proteście Jarosława Roli, nauczyciela historii i dyrektora szkoły w podsądeckiej Librantowej. Dyrektor napisał m.in., że Łuszczykiewicz w 2010 roku „zadebiutował koszulką „Jest krzyż – jest impreza”, zachęcając warszawskich lemingów do urządzenia alkoholowej biby, oraz usunięcia smoleńskiego krzyża pamięci, postawionego przez Polaków przed Pałacem Prezydenckim w dniach posmoleńskiej żałoby”. Rola prosił prezydenta miasta „by wydając publiczny grosz, rozważył zaproszenie grupy Video do Nowego Sącza”.

Także parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości chciałby, aby Łuszczykiewicz na miejskiej imprezie nie wystąpił. – Wierzę, że zaproszenie zespołu, w którym jest on wokalistą jest zwykłym przeoczeniem ze strony władz miasta i proszę o interwencję w tej sprawie, która ten błąd naprawi – apeluje do prezydenta Piotr Naimski (tutaj cały list na stronie internetowej posła).

Nie wiadomo, czy prezydent Nowak odpisał posłowi Naimskiemu. Rzecznik prezydenta nie odpowiedział nam też na pytania o stanowisko prezydenta w tej sprawie i wydaje się, że Ryszard Nowak głosu przed koncertem już nie zabierze.

Wypowiadać się nie chce także Wojciech Łuszczykiewicz. – Z naszego punktu widzenia nie ma już za bardzo czego komentować. Możemy tylko zaprosić na nasz koncert i życzyć wszystkim udanej zabawy – odpowiedziała w imieniu muzyka jego managerka (i jednocześnie małżonka) Żaneta Łuszczykiewicz.

Dwa tygodnie wcześniej muzyk wydał oświadczenie, w którym zaprzeczał wszystkim informacjom na jego temat w związku z rzekomym obrażaniem uczuć religijnych oraz domagał się przeprosin za „insynuacje”.

Koncert zespołu Video ma odbyć się w piątek 8 lipca w Parku Strzeleckim w trakcie imprezy Imieniny Miasta Nowego Sącza.

(JO)

Reklama