Strona główna Twoje miasto

Powstała Sądecka Grupa Fotograficzna. Właśnie rekrutuje członków

Reklama

Spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury, organizacja warsztatów i konkursów fotograficznych. To tylko kilka celów Sądeckiej Grupy Fotograficznej, która właśnie rozpoczyna rekrutację.

Świat fotografii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat uległ ogromnym zmianom. W dzisiejszych czasach każdy może mianować się fotografem – wystarczy, że zaopatrzy się w średniej klasy lustrzankę, choć są i tacy, których zaspokoi dobry smartfon z aparatem. Wykonywanie zdjęć jest coraz łatwiejsze i przyjemniejsze, a jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia.

Zdarza się jednak tak, że dobry sprzęt i chęci okazują się niewystarczające. Brak możliwości rozwoju oraz wsparcia bliskich skutecznie blokuje potencjał twórczy. Dlatego głównym założeniem grupy jest stworzenie młodym entuzjastom fotografii możliwości poszerzania horyzontów, tak, by mogli rozwijać swój warsztat.

Inicjatorami grupy są: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Dla Miasta”, Stowarzyszenie „Orion”, Stowarzyszenie „Młodzi Aktywni” oraz Kiwi Studio. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Jeśli jesteś osobą w wieku 15-25 lat, posiadasz podstawową wiedzę w zakresie fotografii, oraz własny sprzęt fotograficzny, jak również interesujesz się fotografią i chcesz rozwijać swój warsztat, zapraszamy do skorzystania z formularza rekrutacyjnego pod adresem www.sadeckaGF.pl/rekrutacja. Na tej stronie znajdziesz również informacje o samej grupie i jej założeniach.

tekst nadesłany przez Sądecką Grupę Fotograficzną

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.