Strona główna Wiadomości

Premier Morawiecki namawiał do głosowania na Iwonę Mularczyk

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przebywał w poniedziałek z krótką wizytą w Nowym Sączu
Fot. KPRM

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przebywał w poniedziałek z krótką wizytą w Nowym Sączu. Jej głównym powodem było wsparcie Iwony Mularczyk (PiS), która w drugiej turze wyborów prezydenta miasta zmierzy się z Ludomirem Handzlem (Koalicja Nowosądecka).

Premier złożył kwiaty pod odsłoniętym w niedzielę pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po drugiej stronie ulicy, na Starym Cmentarzu, zapalił także znicz na grobie generała Bronisława Pierackiego.

Mateusz Morawiecki pod pomnikiem Piłsudskiego stał w towarzystwie kandydatki PiS na prezydenta Iwony Mularczyk i jej męża, posła Arkadiusza Mularczyka. – Prawo i Sprawiedliwość jest dobrym gospodarzem tej ziemi, najlepszym gospodarzem dla Polski. Potrzebujemy dobrych gospodarzy naszych małych ojczyzn. Jestem przekonany, że pani Iwona Mularczyk będzie takim gospodarzem i tchnie nowe życie w Nowy Sącz – mówił premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że rząd gwarantuje budowę linii kolejowej do Krakowa i nowej drogi do Brzeska. – Dzisiaj przed Nowym Sączem staje ogromna szansa, bo właśnie we współpracy z Sejmikiem Województwa Małopolskiego, Urzędem Marszałkowskim, gdzie zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, we współpracy z rządem i, mam nadzieję, z nową panią prezydent Nowego Sącza Iwoną Mularczyk, będziemy w stanie rozwijać bardzo ciekawe projekty, które tutaj przyciągną nowych przedsiębiorców – stwierdził Morawiecki.

– Te wybory muszą nam odpowiedzieć na pytanie czyja ma być Polska w samorządzie, właśnie w takich pięknych miastach, jak Nowy Sącz. Ja wierzę, że obywatele odpowiedzą, że chcą dobrych, sprawnych, skutecznych, uczciwych gospodarzy, którzy potrafią bardzo dobrze współpracować dla dobra tego pięknego miasta i całej Sądecczyzny – dodał Prezes Rady Ministrów.

(iw)

Reklama