Strona główna Wiadomości

Prezydent Handzel wręcza kolejne nominacje

Ludomir Handzel za nim Ryszard Wasiluk
Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, za nim, od lewej: Tomasz Baliczek, Jarosław Gliński, Ryszard Wasiluk, Agnieszka Golańska. Fot. JO / Twój Sącz

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel ogłosił w czwartek kolejne nominacje na kierownicze stanowiska w Ratuszu oraz podległych jednostkach.

Komendantem Straży Miejskiej został Ryszard Wasiluk. Karierę zaczynał jeszcze w Ludowym Wojsku Polskim i Milicji Obywatelskiej, potem pracował m.in. komendach wojewódzkich policji w Nowym Sączu i Krakowie. Od 2005 roku był komendantem Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Został zwolniony w 2011 roku po głośnym konflikcie z wiceprezydentem Jerzym Gwiżdżem.

– Kwestia Straży Miejskiej to kwestia zmiany podejścia do mieszkańców Nowego Sącza. Będziemy analizować zadania związane z transportem. Straż Miejska nie może się skupiać tylko na tym, by karać mieszkańców. Straż Miejska ma służyć mieszkańcom, pomagać im i wspierać, ma być widoczna i podnosić poczucie bezpieczeństwa w mieście – skomentował prezydent Ludomir Handzel.

Nowosądeckim Urzędem Pracy (taka nazwa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019) kierować będzie Jarosław Gliński – do tej pory pracował w Sądeckim Urzędzie Pracy na stanowisku Kierownika Działu Zatrudniania ds. Cudzoziemców.

Dyrektorem Wydziału Sportu został Tomasz Baliczek, absolwent AWF, właściciel firmy – szkoły pływania, instruktor pływania oraz fizjoterapeuta. Od lat znany m.in. z działalności publicznej m.in. jako przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Nowym Sączu.

Dyrektorem Wydziału Księgowości i Budżetu będzie Agnieszka Golańska, która od 18 lat pracuje w Urzędzie Miasta w Wydziale Analiz Budżetu Miasta.

O wcześniejszych decyzjach kadrowych w Urzędzie Miasta Nowego Sącza pisaliśmy tutaj: Po zwolnieniach w Ratuszu – pierwsze nominacje

(JO)

Reklama