Strona główna Wiadomości

Prezydent obiecuje w przyszłym roku nowy, odkryty basen nad Łubinką

 

W opublikowanym w mediach społecznościowych minutowym filmiku, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zapowiedział budowę nowego basenu odkrytego nad potokiem Łubinka. Ma powstać w przyszłym roku w miejscu obecnego, nieczynnego od 5 lat basenu.

– Przez lata wmawiano nam, że nie da się wybudować otwartego basenu w Nowym Sączu. Teraz udowodnimy, że uda się nam tę inwestycję zrealizować. Mamy projekt, plan, pomysły i zrealizujemy taką inwestycję dla mieszkańców Nowego Sącza – mówi Ludomir Handzel.

Kilka miesięcy temu Miasto przejęło kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy „Platinum” przy ul. Zdrojowej od dzierżawiącego go od 2010 roku przedsiębiorcy Andrzeja Danka. Znajdujący się tam odkryty basen był nieczynny od 2014 roku, kiedy wezbrana Łubinka uszkodziła nieckę. Przedsiębiorca tłumaczył potem, że remont i ponowne uruchomienie jedynego odkrytego basenu w mieście jest nieopłacalne.

Według wcześniejszych zapowiedzi władz miasta, wchodzący w skład kompleksu budynek motelowo-bankietowy będzie wydzierżawiony. Na przeszkodzie stanąć może jednak toczące się postępowanie administracyjne z tytułu nielegalnego użytkowania obiektu budowlanego przez poprzedniego dzierżawcę. Jak się bowiem okazało, po dokonanej rozbudowie części obiektu nie uzyskano stosownego pozwolenia na użytkowanie.

(JO)